Home > Novinky > Rybář bude sportovním ředitelem, prozradil Hamza. Finišuje i hledání trenérů

Rybář bude sportovním ředitelem, prozradil Hamza. Finišuje i hledání trenérů

Jiří Hamza

Nová pozice pro Ondřeje Rybáře, finišující jednání s novými trenéry, poprask kolem Gabriely Koukalové nebo skandál kolem prezidenta IBU Anderse Besseberga. Prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza se v rozhovoru pro Radiožurnál rozpovídal o nejvýraznějších tématech posledních dnů.

Jiří Hamza v rozhovoru odmítl skepsi po tom, co česká reprezentace přišla o Ondřeje Rybáře a o Gabrielu Koukalovou. Rybáře totiž český biatlon tak úplně neztrácí, přesune se do nové role sportovního manažera.

Ondřej RybářFoto: Ondřej Rybář (Autor: Petr Zbranek)

Bez Koukalové zase tým v minulé sezóně získal dvě olympijské medaile a navíc na Mistrovství světa juniorů zářili Markéta Davidová a spol. „Musíme se směle dívat k další olympiádě 2022,“ řekl Hamza. Strach o budoucnost českého biatlonu rozhodně nemá.

Již tento, nebo maximální příští týden má být jasno o tom, kdo české reprezentanty do Pekingu povede. Hamza zatím nechtěl být konkrétní, ale spekuluje se mimo jiné o trenérech ze zahraničí či o angažování střeleckého kouče.

Samozřejmě nemohla chybět otázka na Gabrielu Koukalovou, která nedávno uvedla, že si momentálně nedovede představit návrat k biatlonu. Také vydala knihu, ve které, kulantně řečeno, na některých lidech z biatlonového prostředí nenechat nit suchou.

„Když Gabča bude chtít závodit, má u nás kdykoliv dveře otevřené. Na některé věci nemá smysl reagovat. Gabča pro český biatlon udělala strašně moc,“ komentoval smířlivě situaci první muž českého biatlonu.

Gabriela KoukalováFoto: Gabriela Koukalová (Autor: Petr Zbranek)

Biatlonem v celosvětovém měřítku zase hýbe skandál kolem prezidenta IBU Anderse Besseberga a generální sekretářky Nicole Reschové, které policie podezřívá z korupce. Za úplatu měli krýt doping ruských biatlonistů.

„Když je člověk tak strašně dlouho u moci, jako byl Anders, což je řádově 25 let, tak má zákonitě tendenci sklouzávat k takovému autoritářskému vedení a v poslední době o veškerém dění ve světovém biatlonu rozhodovala dvojice Andrers Besseberg a Nicole Reschová,“ myslí si Hamza.

Na Bessebergovo místo se ale český funkcionář nežene, pokud nenastanou mimořádné okolnosti. Čas chce věnovat spíš svým dětem, firmě a českému biatlonu. Připouští ale kandidaturu na viceprezidenta IBU pro finance či marketing.

Celý rozhovor si můžete přečíst na webu iROZHLAS.cz.

Zdroj: Radiožurnál
Hlavní foto: Jiří Hamza (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “Rybář bude sportovním ředitelem, prozradil Hamza. Finišuje i hledání trenérů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *