Home > Novinky > V české nominaci pro úvodní závody Světového poháru jsou i tři nováčci

V české nominaci pro úvodní závody Světového poháru jsou i tři nováčci

Tomáš Mikyska

Dvanáct českých biatlonistů vyrazí na úvodní závody Světového poháru do finského Kontiolahti. Mezi nimi budou i nováčci Tomáš Mikyska a Eliška Teplá, v Hochfilzenu navíc vystřídá jedno z mužů další debutant Milan Žemlička.

Šance pro Mikysku a Žemličku

Nominaci měla na základě letních výsledků a měřených tréninků jistou pětice mužů, která pravidelně objížděla Světový pohár v minulé sezóně. O šesté místo si druhým a pátým místem v předsezónních závodech v Idre řekl Tomáš Mikyska.

„Je mi sympatické, že se chce v jakémkoliv rychlém tréninku poměřit s kluky z áčka a porazit je. Má k nim respekt, ale rozhodně se jich nebojí. Takovou vlastnost závodník potřebuje,“ řekl k Mikyskovi trenér mužů a sportovní manažer Ondřej Rybář.

Ten dá v úvodu sezóny šanci i Milanu Žemličkovi, který byl v Idre šestý. „Líbilo se mi, že střílel rychle a zároveň přesně. Přistoupil k závodům bez zbytečného strachu a prodal, co umí. Je výborný střelec a udělal kus práce i v běhu. Za přípravu si zaslouží pochvalu a odměnou mu bude start na Světovém poháru v Hochfilzenu.“

Žemlička by měl nahradit jednoho z mužů tak, aby byla na závodech vždy šestice závodů, byť Češi můžou startovat jen v pěti. „Jedeme v šesti, abychom měli náhradníka v případě pozitivního testu,“ vysvětluje Rybář.

Foto: Milan Žemlička (Autor: Igor Stančík)

Na úvod s Jislovou, Voborníkovou i Teplou

Do Kontiolahti odcestuje také čtyřčlenný A tým žen. Tedy i Jessica Jislová, jak potvrzuje Ondřej Rybář. „Čekali jsme, jak na tom Jessica bude po prodělaném covidu. V Idre vypadala dobře, byla schopná absolvovat i rychlejší tréninky,“

Nechybí ani juniorka Tereza Voborníková, která už v minulé sezóně absolvovala tři závody Světového poháru. Místo náhradnice zaujme jednadvacetiletá debutantka Eliška Teplá.

„Terka Voborníková si vyjela nominaci jak na základě výsledků z léta, tak teď z Idre. O pozici náhradnice bojovaly v Idre všechny juniorky i holky z béčka a nejlépe z toho vyšla Eliška Teplá,“ přibližuje Rybář.

První závody Světového poháru se ve finském Kontiolahti odehrají už o příštím víkendu.

Česká nominace pro úvodní závody SP

Ženy: Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Tereza Voborníková, Eliška Teplá

Muži: Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík, Tomáš Krupčík, Tomáš Mikyska, Milan Žemlička (Hochfilzen)

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Tomáš Mikyska (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “V české nominaci pro úvodní závody Světového poháru jsou i tři nováčci

  1. Docela by mně zajímalo, jak probíhal tréning střelby. Taky kdo se jim stará o zbraně, jak jsou malorážky zastřelovány. Vždyť na střelbě hodně záleží, nemusíte být ani špičkový běžec ale přesnou střelbou může být závodník hodně ve předu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *