Home > Novinky > V Novém Městě se představí i Davidová s Kristejnem. S kým vyrukují ostatní?

V Novém Městě se představí i Davidová s Kristejnem. S kým vyrukují ostatní?

Markéta Davidová

Řada týmů udělala před třetí zastávkou Světového poháru ve své sestavě změny. Výjimkou není ani pořadatelská země. V Novém Městě na Moravě tak uvidíme Lukáše Kristejna a Markétu Davidovou.

Do české sestavy se vrací Jaroslav Soukup, naopak ji opouštějí Tomáš Krupčík a Adam Václavík. Šanci totiž vedle Soukupa dostane Lukáš Kristejn. Po výborném létě startoval pouze v IBU Cupu, kde z našich figuruje nejvýše. Ve Světovém poháru se představí poprvé od sezóny 2013/14. Jeho nejlepším výsledkem je 43. místo.

V kvintetu Zdeňka Vítka nechybí talentovaná Markéta Davidová. Před letošní sezónou sice teprve přešla z dorostenecké kategorie do juniorské, ale dostala šanci mezi dospělými. A hned svůj druhý start v IBU Cupu proměnila ve vítězství. Na Vysočině ji nyní čeká debut mezi absolutní elitou. Naopak o level níž míří Jessica Jislová. Češi tak ani v domácím prostředí nevyužijí možnosti postavit 6 závodnic.

Změny hlásí také v Německu. Poprvé se letos ve Světovém poháru představí Matthias Bischl. Zároveň v áčku zůstávají Matthias Dorfer a Denise Herrmannová. Po nemoci se vrací Franziska Preußová a na její úkor do Česka necestuje Maren Hammerschmidtová.

Norové stále marně vyhlížejí návrat Tarjeiho Bøho. Může je tak těšit alespoň plánovaná premiéra Fredrika Gjessbakka, který si na poslední zastávce IBU Cupu připsal výhru a třetí místo. V týmu nahradí Henrika L’Abée-Lunda. Ragnhild Femsteinevikovou zase vystřídá Kaia Nicolaisenová.

Po absenci v Pokljuce figuruje opět v ruské nominaci Dmitrij Malyško. V té švédské najdeme poprvé Chardine Sloofovou. Dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2012 už ve Světovém poháru startovala, ale to ještě v barvách Nizozemska, tedy své vlasti.

Foto: Markéta Davidová (© biathlonromania.ro)

2 thoughts on “V Novém Městě se představí i Davidová s Kristejnem. S kým vyrukují ostatní?

  1. Nelze to vyjádřit jinak: Proč DO PRDELE posílají trenéři pryč J. Jislovou, když má český tým nárok postavit 6 žen?? Přečetl si p. Vítek propozice správně?? Jaký má smysl nevyužít této možnosti??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *