Home > Novinky > V Ťumeni se rozloučily s kariérou Nowakowská a Fenneová

V Ťumeni se rozloučily s kariérou Nowakowská a Fenneová

Weronika Nowakowská

Weronika Nowakowská a Hilde Fenneová uzavřely na Světovém poháru v Ťumeni své kariéry. Ani jedna z nich už nemá motivaci pokračovat.

Ve Weronice Nowakowské Polsko ztrácí dvojnásobnou medailistku z Mistrovství světa 2015. Tehdy v Kontiolahti skončila druhá ve sprintu a třetí ve stíhacím závodě. Mezi její největší úspěchy patří i páté místo z vytrvalostní závodu na hrách ve Vancouveru.

„Je to poslední závod Weroniky Nowakowské ve Světovém poháru. Je to emotivní. Vynikající sportovkyně, matka, parťačka i kamarádka,“ napsal na Twitter k hromadnému startu v Ťumeni kouč Polek Tobias Torgersen.

Jednatřicetiletá matka dvojčat Jakuba a Kacpera už svůj konec avizovala dříve. Není spokojená s tím, jak v Polsku vypadá podpora biatlonu. Za přípravou se musí zpravidla vyjíždět do zahraničí, což je nákladné vzhledem k tomu, že s ní často cestují i synové.

Ve svém posledním závodě skončila Weronika Nowakowská 29. Porazila jen Synnøve Solemdalovou.

Shodou okolností se v Ťumeni loučila s kariérou i Hilde Fenneová, spolubydlící Solemdalové. Ta spolu s Tiril Eckhoffovou nesla v posledním závodě na tváři srdíčko a nápis Hilde. Obě loučení své kamarádky oplakaly.

„Je to těžké. Doufám, že udržíme kontakt,“ řekla norské televizi NRK teprve 24letá Fenneová.

Dvojnásobná dorostenecká mistryně světa z roku 2012 se nikdy naplno neprosadila mezi dospělé. Ve Světovém poháru byla nejlíp osmá, ale nejradši bude jistě vzpomínat na štafetové zlato z Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě 2012. K dalšímu snažení už nenachází motivaci.

Zdroje: sport.pl, NRK
Foto: Weronika Nowakowská (Autor: Christian Bier/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *