Home > Novinky > Ve stínu slavných kolegů. Alexander Os ukončil kariéru

Ve stínu slavných kolegů. Alexander Os ukončil kariéru

Alexander Os

Alexander Os

Foto: Alexander Os (Autor: Frank Hamm, pod licencí BY-NC-ND)

Dlouhých 13 let objížděl Světový pohár, vždy ale zůstával trochu zastíněn svými slavnějšími krajany. Nyní se 36letý Alexander Os rozhodl ukončit kariéru.

Os si připsal v uplynulé sezóně 6 individuálních startů ve Světovém poháru. Ten poslední v Presque Isle, kde dojel ve stíhačce 31. Více se mu zadařilo předtím v Canmore, ve sprintu obsadil 9. příčku. Co ho tedy vedlo ke konci kariéry, když ještě zajížděl solidní výsledky?

„Biatlon mě hodně baví, ale je čas svůj život směřovat jinam. Naše nádherná dcerka Solveig dostane v červenci sestřičku, koupili jsme dům a já mám novou práci. Od prvního června jsem zaměstnán jako ředitel závodu Reistadløpet. Toto klání bude v příštím roce součásti série Ski Classics a zařadí se tak vedle závodů jako je Marcialonga, Birkebeinerennet a Vasaloppet. Nemůžu se dočkat, až začnu pracovat!“

Ve svém novém zaměstnání bude moci Nor využít bohaté zkušenosti z kariéry závodníka. Nezdobí ho tolik úspěchů jako Bjørndalena či Svendsena, ale přesto se kvalitní výsledky najdou. Nejvíce si Os zřejmě cení bronzové medaile ze stíhačky na Mistrovství světa v roce 2009. O dva roky později se pak stal se štafetou mistrem světa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *