Home > Rozhovory > Je to velká úleva, řekl Tarjei Bø o první výhře po více než čtyřech letech

Je to velká úleva, řekl Tarjei Bø o první výhře po více než čtyřech letech

Tarjei Bo

Letošní sezóna zatím nezná jiné jméno vítěze než Bø. Po Johannesově triumfu ve vytrvalostním závodě dnes uspěl Tarjei, který cítil velkou úlevu. Triumf mu hodně přál i poražený Martin Fourcade.

Tarjei Bø v posledních letech bojoval spíš se svým zdravím než se soupeři. Na výhru čekal dlouhé čtyři roky a devět měsíců. O to víc byl rád, že dnes těsně zdolal Martina Fourcada. „Ulevilo se mi, když jsem vstal ze země a viděl, že jsem první. V posledním kole jsem si několikrát říkal, že na dalším vrcholku je cíl. Byl jsem úplně mrtvý, takže to byla taková psychologická hra. Před touto sezónou jsem se snažil tolik do toho netlačit a zatím se zdá, že to fuguje. Po všech těch problémech je tato výhra velkou úlevou.“ (IBU)

Prohra o pouhých sedm desetin sekundy Martina Fourcada hodně mrzela, ale nepřipravila ho o smysl pro humor. „Byl to docela pěkný závod, dokud Tarjei nedojel do cíle. (smích). Samozřejmě jsem zklamaný, protože jsem doufal ve vítězství. Na druhou stranu jsem za jeho první místo rád, čekal na něj dlouho. Můžu vinit jen sebe, udělal jsem chybu vleže. Snažil jsem se střílet rychleji než ve vytrvalostním závodě, s tím jsem dnes byl spokojený.“ (IBU)

Trefit poslední terč, tak dnes Erik Lesser slavil vítězství. I proto měl po závodě trochu rozporuplné pocity, byť by před startem třetí místo bral všemi deseti. „Nejsem 100% spokojený, mrzí mě ta poslední rána. Ale běžecky to bylo výborné, stejně jako ve vytrvalostním závodě. Díky rychlé střelbě jsem nahnal několik sekund. Už vytrvalostním závodě to bylo tak trochu střelecké harakiri, ale v létě jsem na tom hodně pracoval, tak proč toho nevyužít.“ (ZDF)

Nedařilo se českým reprezentantům. Nejlepší byl až 38. Michal Šlesingr. „Na střelnici trochu pofukovalo, ale dalo se to zvládnout, nic dramatického. O to víc mě mrzí chyba vstoje. I vzhledem k tomu, že na trati to dnes bylo v mém podání prostě slabší.“ (biatlon.cz)

Na čem pracovat má i dnes 43. Michal Krčmář. „Můj výkon byl ještě hodně upracovaný, chyběla mu lehkost, ale cítím, že to půjde nahoru. S tempem už dokážu pracovat.“ (biatlon.cz)

Foto: Tarjei Bø (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *