Home > Novinky > Vítková už naplno trénuje, horší je to u mužů

Vítková už naplno trénuje, horší je to u mužů

Veronika Vítková

Z českého tábora přišla necelý měsíc před startem sezóny pozitivní zpráva: Veronika Vítková už může naplno trénovat. Naopak na mužský tým se lepí smůla.

Veronika Vítková už v minulé sezóně bojovala s dýchacími potížemi, které ji omezovaly při pohybu ve vysokých intenzitách. Poslední tři týdny přinesly naději. „Cítím se mnohem líp. Mám radost, že vydržím všechny tréninky a dokážu normálně fungovat,“ těší dvojnásobnou olympijskou medailistku.

To trenér mužů Zdeněk Vítek v klidu být nemůže. „Křupasovi se trochu vrátila borelióza, tři týdny bude mít antibiotika. Bimbo chytil před týdnem střevní chřipku, ale furt nemůže naskočit do tréninku. A u Ondry je to letos pořád dokolečka,“ připomíná Vítek fakt, že Moravec kvůli vleklým zdravotním problémům vynechal takřka tři měsíce přípravy.

Není tak jisté, že se Moravec zúčastní úvodních závodů Světového poháru v Östersundu. Otazník je také u Krupčíka, kterého čeká 20 dnů tréninku ve zhruba poloviční zátěži.

Už v úterý odlétají čeští reprezentanti na dvoutýdenní soustředění do norského Sjusjøenu. Tam se také 16. a 17. 11. zúčastní závodů, které tradičně otevírají sezónu. Ve sprintu a v hromadném startu si zazávodí s Nory či Francouzi.

Soustředění v Norsku absolvuje osmička mužů a šestice žen. Členové áčka se 19. 11. vrátí zpět do Česka, aby 25. 11. odletěli na úvodní Světový pohár do Östersundu. Ve Sjusjøenu naopak zůstanou Milan Žemlička, Ondřej Hošek a Ludmila Horká, kteří se od 28. 11. do 1. 12. zúčastní prvních závodů IBU Cupu. Elitní seriál odstartuje 30. 11.

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *