Home > Novinky > Vládě a trenérovi navzdory. Vetle Christiansen plánuje soukromé soustředění v Alpách

Vládě a trenérovi navzdory. Vetle Christiansen plánuje soukromé soustředění v Alpách

Vetle Christiansen

Vetle Christiansen nechce nic podcenit v přípravě na nadcházející mistrovství světa a olympiádu. Pro osmadvacetiletého biatlonistu půjde zřejmě o dva vrcholy kariéry, kvůli nimž neváhá riskovat.

Norská televize NRK přinesla zprávu o tom, že si Christiansen koupil letenky do Mnichova, odkud se chce vydat do italských Alp. A tam najíždět potřebné kilometry ve vysoké nadmořské výšce.

Jak říká samotný Nor, jde do toho „all-in“. Bez cestovního pojištění a s rizikem, že v případě propuknutí další koronavirové vlny uvízne v cizí zemi.

Odletět chce 12. srpna, po skončení Blinkfestivalenu. Ministerstvo zahraničních věcí přitom nedoporučuje do 20. srpna opustit Skandinávii, pokud se nejedná o neodkladné pracovní záležitosti.

Trenér nesouhlasí

Podle Christiansena je cesta nutná s ohledem na to, že světový šampionát se bude konat ve výšce zhruba 1300 metrů a olympiáda dokonce v 1700 metrech.

Jiný názor má norský trenér Egil Kristiansen. Podle něj ještě koronavirus neřekl poslední slovo. Za nejdůležitější považuje základní trénink, který může probíhat i v Norsku. Vysokohorská příprava by neměla být na úkor tohoto tréninku.

Norská reprezentace má v plánu zahraniční soustředění až v říjnu. Christiansen si ale stojí za svým, ve výšce potřebuje strávit víc času.

A nebude sám, letenku koupil i pro svého kamaráda Martina Bårtveita. „Pro mě samotného by to nebylo proveditelné. Bude to náročné na organizaci a dopravu, hlavně u dlouhých výjezdů na kolečkových lyžích v horách,“ vysvětluje Christiansen.

Jeho kamarád se momentálně skrz YouTube videa učí masírovat. Možná se mu to sejde i v zimě. Christiansen totiž plánuje strávit v zahraničí i vánoční svátky.

Zdroj: NRK
Foto: Vetle Christiansen (Autor: Petr Slavík)

6 thoughts on “Vládě a trenérovi navzdory. Vetle Christiansen plánuje soukromé soustředění v Alpách

  1. Já ho nemám ráda, vždycky působí dost namyšleně, i na tiskovkách atd. Na druhou stranu celkem fandím tomu, když se biatlonisté snaží jít vlastní cestou. Přeci jen je to ryze individuální sport, byť se trénuje týmově.
    Ještě bych se chtěla zeptat autora článku, odkud je: “možná se mu to sejde i v zimě” znamená, že se mu to možná v zimě bude hodit?

    1. V čem konkrétně je namyšlený? Např. že si vzal triko s Putinem? Nebo že na sociálních sítích je někdy trošku sprostý? Nechová se vždycky tak, jak by to bylo správné, avšak já ho mám ráda 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *