Home > Závody > Volkov vybojoval na ruském šampionátu dvě zlaté medaile

Volkov vybojoval na ruském šampionátu dvě zlaté medaile

Alexej Volkov

Alexej Volkov

Foto: Alexej Volkov (© Biathlonrus.com)

V sobotu zvítězil ve vytrvalostním závodě, v neděli spolu s týmem z Chanty-Mansijsku ovládl Alexej Volkov i štafetu. Mezi ženami se v Čajkovském z ruských titulů radovaly Olga Podčufarovová a Novosibirská oblast.

Neomylný Volkov

Všechny čtyři položky zvládl ve vytrvalostním závodě mužů bezchybně Alexej Volkov. Po běžecké stránce sice nepatřil k nejlepším, byl 10. nejrychlejším, ale i tak uhájil zlatou medaili o 14 vteřin před Jevgenijem Garaničevem, jenž minul dvakrát vestoje. Až poslední ranou se připravil o boj s Volkovem Sergej Korastylev, jinak ale musí být s bronzem spokojen.

Vítěz cross sprintu Anton Babikov tentokrát bral čtvrté místo. Ze známých závodníků se příliš nevedlo 7. Dmitriji Malyškovi. Na trati nejrychlejšího Alexeje Slepova zase pět chyb odsoudilo k 9. příčce. Ze zdravotních důvodů chyběl Anton Šipulin.

Výsledky vytrvalostního závodu mužů

Dvě Olgy na čele

Vytrvalostní závod žen opanovaly dvě Olgy. Zlato připadlo Podčufarovové, stříbro Viluchinové. Obě udělaly shodně dvě chyby, a tak se muselo rozhodnout na trati. A i tam to bylo velmi vyrovnané, rozestup se totiž zastavil na necelých 9 sekundách. Čtyři nuly posunuly k překvapivému bronzu Annu Nikulinovou.

Zvučné jméno Světlany Slepcovové se nacházelo na 6. pozici, to další známá biatlonistka Darja Virolajnenová se krčila až na 13. příčce.

Výsledky vytrvalostního závodu žen

Nedělní štafety

Pestrý program ruského šampionátu, který začal již ve čtvrtek závody v cross sprintu, uzavřely štafety.

A znovu to byl Alexej Volkov, kdo vystoupal na nejvyšší stupínek. V dresu Chanty-Mansijsku do doplnili Jaroslav Ivanov, Jevgenij Bojarskich a Petr Paščenko. O stříbro se bojovalo až do posledních metrů, když Sergej Korastylev z Krasnojarské oblasti nakonec o vteřinu přemohl moskevského Alexandra Černyšova.

Výsledky štafety mužů

Stříbrná z vytrvalostního závodu Olga Viluchinová rozhodla na posledním úseku o tom, že se ze štafetového zlata bude radovat Novosibirská oblast, za kterou dále jely Anna Nikulinová, Jevgenija Pavlovová a Jana Babuškinová. Na druhé příčce se dostala do cíle hvězdná štafeta z Chanty-Mansijsku, jež čítala Slepcovovou či Virolajnenovou. Stupně vítězů dotvořilo kvarteto Krasnojarského kraje.

Výsledky štafety žen

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *