Home > Preview > O víkendu se jede MČR v Letohradě. Vítková obhajuje tři zlata

O víkendu se jede MČR v Letohradě. Vítková obhajuje tři zlata

Veronika Vítková

Týden po skončení Mistrovství světa v letním biatlonu nás čeká další porce závodů. V Letohradě se v sobotu a v neděli pojede o domácí tituly. Na startu budou jak české hvězdy, tak hosté ze zahraničí.

Před rokem v areálu Šedivský lom jasně vládla Veronika Vítková. Vyhrála všechny tři závody, když za sebou nechala Veroniku Zvařičovou, Annu Tkadlecovou a Leu Johanidesovou.

Dvojnásobným mistrem České republiky se mezi muži stal Tomáš Krupčík, který si v sobotu zvedl náladu ziskem bronzu na letním MS. Zbývající zlato obhajuje Michal Krčmář, kterému se v Novém Městě na Moravě rovněž hodně dařilo.

Tomáš KrupčíkFoto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

Otazník zatím visí nad startem Michala Šlesingra. Vedle českých reprezentantů bychom měli vidět i závodníky ze Slovenska, Ukrajiny, Polska, Japonska či Srbska.

Závodit se bude postupně ve sprintu, v supersprintu a ve stíhacím závodě, a to v kategoriích dorost A, dorost B, junioři a dospělí.

Do finále supersprintu se kvalifikuje 5 nejlepších ze sprintu dospělých, 3 nejlepší junioři a 1 dorostenec. Zbytek z 20členného startovního pole určí rozjížďky. Samotné finále se pojede na 2,5 km se třemi střelbami. U stíhacího závodu zase platí, že mezi každou pozicí bude na startu pevně daný rozestup 5 sekund.

Program MČR v Letohradě
Datum Čas Disciplína
1. 9. 9:30 Sprint dorostu
1. 9. 12:00 Sprint juniorů a dospělých
1. 9. 20:15 Supersprint
2. 9. 9:30 Stíhací závod dorostu
2. 9. 12:00 Stíhací závod juniorů a dospělých

Hlavní foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *