Home > Závody > Wiererová s Hoferem ovládli World Team Challenge. Češi dojeli šestí

Wiererová s Hoferem ovládli World Team Challenge. Češi dojeli šestí

Lukas Hofer

Favorizovaná italská dvojice Dorothea Wiererová a Lukas Hofer si podmanila oba exhibiční závody World Team Challenge v německém Gelsenkirchenu. K triumfu z hromadného startu přidali vítězství i z následného stíhacího závodu. Hezké zakončení kariéry si připravily i loučící se hvězdy Darja Domračevová a Ole Einar Bjørndalen.

Historická výhra pro Itálii

Díky dosavadním výkonům v sezóně byla dvojice Dorothea Wiererová a Lukas Hofer považována za favority závodu. Dobrou formu předvedli už v úvodním závodu s hromadným startem. V něm zvítězili především díky rychlé střelbě Wiererové a skvělému závěrečnému běžeckému kolu Hofera, kdy dokázal vymazat ztrátu 12 vteřin na Ole Einara Bjørndalena a Émiliena Jacquelina. Jihotyrolská dvojice zvítězila i přes sedm střeleckých chyb. Oproti tomu druzí Francouzi minuli pouze čtyři terče.

České dvojici ve složení Veronika Vítková a Michal Krčmář se vstup do exhibice příliš nepovedl. S osmi střeleckými omyly skončili na osmém místě a na vedoucí Italy ztráceli přes minutu.

Stejně jako před čtyřmi lety tak Wiererová s Hoferem nastupovali do stíhacího závodu z prvního místa. V letošním roce se však již o výhru připravit nenechali, i když opět nebyli nejpřesnějším párem. Před poslední položkou se jejich vítězství zdálo být jasné, ale po Hoferovi zůstaly tři nesestřelené terče a dotáhl se tak na něj přesně střílející Simon Schempp. Schempp však v poslední zatáčce zaváhal a poprvé v historii se tak z triumfu radovali Italové. Německý pár Franziska Preussová a Simon Schempp tak skončil druhý.

Simon SchemppFoto: Simon Schempp (Autor: Petr Zbranek)

Sladká tečka na závěr pro Domračevovou a Bjørndalena

Biatlonové legendy Darja Domračevová a Ole Einar Bjørndalen během exhibice ukázaly, že stále mají divákům co nabídnout. Bjørndalen nejprve ovládl střelecký závod. V celkovém pořadí pak manželský pár skončil na třetím místě, i díky pěknému gestu Němce Benedikta Dolla, který před cílem na norského veterána počkal. Domračevová se předvedla ve velmi dobré formě i na trati, po celý závod stačila tempu elitních biatlonistek. Bělorusko-norská dvojice byla také nejlépe střílejícím párem celé exhibice. V součtu obou závodů minuli terč pouze sedmkrát.

Vítková s Krčmářem ve stíhacím závodě dokázali zlepšit střelbu a posunuli se na konečné šesté místo. Komu se naopak stíhačka vůbec nepovedla, to jsou Francouzi Anaïs Bescondová a Émilien Jacquelin. Závod neměli rozjetý vůbec špatně, po první části jim patřilo druhé místo a na vedoucí Italy ztráceli pouhé tři vteřiny. Velký propad však přišel po první stojce Jacquelina, kde nasekal hned čtyři chyby. V cíli jim pak patřila sedmá příčka.

Anton Šipulin narozdíl od Domračevové s Bjørndalenem nebude na svůj poslední závod vzpomínat až tak vesele. Společně s Jekatěrinou Jurlovovou-Perchtovou se jim příliš nepovedla ani jedna část. Se svou úspěšnou kariérou se tak rozloučil osmou pozicí.

Anton ŠipulinFoto: Anton Šipulin (Autor: Petr Slavík)

Hlavní foto: Lukas Hofer (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *