Home > Závody > Wiererová se prosadila na Mistrovství Rakouska. Mezi muži vyhrál Eder

Wiererová se prosadila na Mistrovství Rakouska. Mezi muži vyhrál Eder

Dorothea Wiererová

Před týdnem slavila dvě výhry na italském šampionátu, dnes triumfovala i na tom rakouském. Dorothea Wiererová byla jasně nejlepší ve vytrvalostním závodě v Hochfilzenu. Mezi muži uspěl v silné konkurenci Italů Simon Eder.

Bojem o tituly domácích šampionů dnes vyvrcholil blok čtyř závodů v Rakousku. Minulý týden otestovali Rakušani svou formu sprintem a stíhacím závodem v Obertilliachu, včera absolvovali další testovací sprint v Hochfilzenu a dnes už si to naostro rozdali ve vytrvalostním závodě.

Mistryní Rakouska se na nejdelší distanci stala Katharina Innerhoferová, byť udělala čtyři chyby a celkově skončila druhá. Dorothea Wiererová byla se dvěma chybami o více než dvě minuty lepší, ale jako Italka na rakouský titul dosáhnout nemohla.

Povedený závod italských žen potvrzovaly třetí Federica Sanfilippová a čtvrtá Lisa Vittozziová, která ovládla páteční testovací sprint. Lisa Hauserová posbírala v testech jednu výhru a dvě druhá místa (kromě Vittozziové ji zdolala i Švýcarka Lena Häckiová), ale v tom nejdůležitějším závodě skončila až šestá.

Ve vytrvalostním závodě mužů prokázal svou kvalitu Simon Eder, když zdolal o 30,6 sekundy Dominika Landertingera a o minutu a 11,5 sekundy Lukase Hofera. Eder a Hofer chybovali shodně jednou, Landertinger dvakrát.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

🇦🇹champion 20km 😀🥇now 1 week rest🙌🏻 #greece🇬🇷 #kornspitzsportteam #verleihtflügel #ichtrainieremittechnogym

Příspěvek sdílený Simon Eder (@simoneder83),

Oba zmiňovaní Rakušané vynechali kvůli zdravotním problémům testy v Obertilliachu, kde dvakrát triumfoval dnes čtvrtý Felix Leitner. Včerejší testovací sprint zase dopadl nejlíp pro Dominika Windische.

Smolařem dvou posledních víkendů se stal Julian Eberhard. Ve sprintu v Obertilliachu nepříjemně upadl a musel vynechat následující stíhačku. Včera už se na start postavil, ale s pěti chybami skončil až sedmý. Dnes minul šest terčů a ještě si o příčku pohoršil.

Výsledky testovacích sprintů v Hochfilzenu
Výsledky vytrvalostních závodů v Hochfilzenu

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *