Home > Závody > Začátek Univerziády v Almaty ovládly domácí biatlonistky, Černá 7.

Začátek Univerziády v Almaty ovládly domácí biatlonistky, Černá 7.

Galina Višnevskajová

Na právě probíhající Univerziádě v Almaty se dnes poprvé dostali do akce také biatlonisté a biatlonistky. Vytrvalostní závod žen ovládla domácí Alina Rajkovová, mezi muži kraloval Francouz Baptiste Joute. Z našich na tom byla nejlépe 7. Kristýna Černá.

Černá bojovala i o medaili, když byla po dvou čistých střelbách čtvrtá. Ve druhé polovině závodu ale nasbírala tři chyby a propadla se na 7. příčku, za čtyři Kazašky a dvě Ukrajinky. Domácím biatlonistkám se opravdu dařilo, vyhrála Alina Rajkovová o více než dvě minuty před Galinou Višnevskajovou. Třetí dojela Ukrajinka Nadija Bielkinová.

Mezi muži zvítězil Francouz Baptiste Jouty o 41 vteřin před Rusem Sergejem Korastylevem. Rusku připadl i bronz, konkrétně Semenu Sušilovovi. Z trojice našich si vedl nejlépe 23. Jan Burian. David Tolar bral 27. místo a Lukáš Joukal 39.

Kromě čtyř biatlonistů reprezentuje v Almaty český biatlon i Ondřej Rybář coby technický delegát Mezinárodní federace univerzitního sportu FISU. Dohlíží tak na organizaci biatlonových závodů.

Výsledky vytrvalostního závodu žen
Výsledky vytrvalostního závodu mužů

Foto: Galina Višnevskajová (Autor: Xu Liang/YOG 2012)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *