Home > Preview > Začíná Mistrovství Evropy v Ridnaun. S Bjørndalenem i jedenácti Čechy

Začíná Mistrovství Evropy v Ridnaun. S Bjørndalenem i jedenácti Čechy

Ole Einar Bjørndalen

Světový pohár se sice odmlčel, ale od biatlonu si ani tak neodpočineme. Už ve středu začíná v italském Ridnaun Mistrovství Evropy, které odvysílá ČT sport.

Jihotyrolská vesnice Ridnaun (italsky Ridanna) tradičně hostí závody nižší kategorie. Konkrétně Mistrovství Evropy už se tu konalo v letech 1996 a 2011. Skoro 300 účastníků se bude muset popasovat s nadmořskou výškou 1439 metrů. Příjemná je naopak dvoumetrová vrstva přírodního sněhu.

Kdo se šampionátu zúčastní?

Největší hvězdou šampionátu by měl být Ole Einar Bjørndalen, který přišel o olympijské hry. Na startu úvodního vytrvalostního závodu ale nebude. I tak ovšem uvidíme velká jména.

Dvě zlaté medaile se chystá obhajovat Alexandr Loginov, kterého v ruském týmu doplní Jevgenij Garaničev, Alexej Volkov či Dmitrij Malyško. Jedno zlato získal na minulém šampionátu Bulhar Vladimir Iliev, kterého tradičně doprovází Krasimir Anev.

Vegard Gjermundshaug, Vetle Christiansen a Fredrik Gjesbakk, to je silné norské trio. Francouzi vyrukují s Jeanem-Guillaumem Béatrixem či Fabienem Claudem. Mezi favority budou patřit i Serhij Semenov či Florian Graf.

Trenér Marek Lejsek nominoval hned šest biatlonistů. Představí se Ondřej Hošek, Lukáš Kristejn, Matěj Krupčík, Tomáš Krupčík, Tomáš Vojík a Milan Žemlička.

Startovnímu poli žen vévodí Iryna Starychová, která před rokem vyhrála dva individuální závody. Podpoří ji Anastasija Zagorujková, Světlana Mironovová či Viktorija Slivková.

Německo povedou sestry Karolin a Nadine Horchlerovy. Největšími nadějemi domácí Itálie budou Karin Oberhoferová a Alexia Runggaldierová. Mezi favoritky se řadí i Anna Frolinová či Kaia Nicolaisenová.

Ve výběru trenéra Mariána Málka jsou Ludmila Horká, Lucie Charvátová, Lea Johanidesová, Anna Tkadlecová a Veronika Zvařičová. Právě Charvátová s Johanidesovou budou bojovat o poslední místo v olympijské nominaci.

Šampionát začíná ve středu vytrvalostními závody. V pátek budou na programu sprinty, které už odvysílá ČT sport. Stejně tak jako víkendové stíhací závody a štafety.

Program biatlonových přenosů

Program Mistrovství Evropy v Ridnaun
Datum Čas Disciplína
24. 1. 10:00 Vytrvalostní závod mužů
24. 1. 13:30 Vytrvalostní závod žen
26. 1. 11:00 Sprint mužů
26. 1. 14:00 Sprint žen
27. 1. 13:00 Stíhací závod mužů
27. 1. 15:00 Stíhací závod žen
28. 1. 13:00 Smíšené dvojice
28. 1. 15:00 Smíšená štafeta

Foto: Ole Einar Bjørndalen (Autor: Petr Zbranek)

5 thoughts on “Začíná Mistrovství Evropy v Ridnaun. S Bjørndalenem i jedenácti Čechy

  1. Pokud budou děvčata bojovat o nominaci ještě teď, úplně se vyřídí a nezůstanou jim síly na OH. Regenerace bude krátká…

  2. Pořád mi vrtá hlavou, proč trenéři zatratili Tomáše Krupčíka. Kvůli té příšerné mlze v Oberhofu – nejspíš. Vím, že tam “vybouchl” (to Václavík víckrát), ale s kontaktními čočkami je to v mlze hrůza – ale kdyby si vzal dioptrické brýle, bylo by to ještě horší (to mám osobně mnohokráte vyzkoušené). To ale trenéři vědí a pošlou ho do závodu, aby štafetu “pohřbil”?? Musejí přece mít náhradníka!! Ale ulehčili si tak rozhodování (koho neposlat na OH), že.

  3. No ona jedna či druhá tam pojedou spíše jako náhradnice,max do štafety,na regeneraci tudíž mají času dost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *