Home > Novinky > Závody v Ťumeni bude bojkotovat i Bauer. Lesser kritizuje IBU

Závody v Ťumeni bude bojkotovat i Bauer. Lesser kritizuje IBU

Klemen Bauer

Po Sebastianu Samuelssonovi se k bojkotu finálového podniku Světového poháru v Ťumeni připojil další biatlonista. Cestu do Ruska nepodnikne Klemen Bauer. Naopak Erik Lesser se zatnutými zuby startovat bude.

„Neplánuji odcestovat do Ruska. Byl jsem si celkem jistý, že IBU vymění pořadatele, ale přes veškeré úsilí, které jsme vložili do boje za čistý biatlon, se to díky prezidentovi IBU nepovedlo,“ řekl Klemen Bauer webu FasterSkier.com s jasnou narážkou na osobu Anderse Besseberga.

Slovinec kandiduje do komise sportovců při Mezinárodní biatlonové unii. Jeho cílem je, aby byli sportovci aktivnější a jejich hlas byl víc slyšet.

Kandidátem je i Erik Lesser, který sice do Ťumeně zamíří, ale šťastný z toho není. „Podle mě stále RUSADA (Ruská antidopingová agentura) a Rusko dostatečně neosvětlily tuto kauzu. Antidopingová laboratoř v Moskvě pořád nemá licenci a funkcionáři sedí ve stejných křeslech. Po všech těch problémech je špatným signálem, že se finále Světového poháru koná v Rusku.“

Erik LesserFoto: Erik Lesser (Autor: Petr Zbranek)

Němci podle Lessera zvažovali možný bojkot, ale nakonec se rozhodli finálový díl Světového poháru absolvovat. Sport je totiž na prvním místě, biatlonisté chtějí závodit. „Je špatné, že nás IBU dostala do takové pozice. Není naší prací být politiky, jsme sportovci a máme závodit. Pokud bychom nejeli, bylo by to špatné, protože ten sport milujeme. Ale pokud pojedeme, tak tím můžeme vyslat špatný signál směrem k IBU,“ přemítá německý biatlonista.

Bojkot Světového poháru v Ťumeni už dříve oznámily týmy České republiky, Kanady a USA.

Zdroj: FasterSkier.com
Foto: Klemen Bauer (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *