Home > Preview > SP Kontiolahti: Sprint mužů otevře Michal Krčmář (startovní listina)

SP Kontiolahti: Sprint mužů otevře Michal Krčmář (startovní listina)

Michal Krčmář

Sprintem mužů odstartuje ve finském Kontiolahti závěrečný trimestr Světového poháru. Čeští biatlonisté se v něm pokusí získat co nejvíc bodů do poháru národů. Jako první se do závodu pustí Michal Krčmář.

Sprint mužů
Čtvrtek 8. 3. | 17:45
cze 1. Krčmář, 29. Moravec, 43. Šlesingr, 58. Václavík, 85. Soukup
Startovní listina

Biatlonisté mohou podobně jako v Pchjongčchangu očekávat mrazivé teploty, kolem minus 10 stupňů. Jako první je okusí Michal Krčmář, kterému počítač vylosoval jedničku.

Právě Krčmář měl na olympiádě z Čechů nejlepší formu, kterou zužitkoval ve stříbrném sprintu. Teď bude ale větší očekávání od Ondřeje Moravce, kterému se v Kontiolahti tradičně velmi daří. Bude tu obhajovat druhé místo.

Před rokem ho porazil jen Martin Fourcade, který by měl patřit k největším favoritům i dnes. Ale pozor, podle informací finské televize Francouze trápí zdravotní problémy. Toho může využít Johannes Thingnes Bø, který už v tomto ročníku vyhrál tři sprinty.

Formu z olympijských tratí si budou chtít udržet Němci v čele se Simonem Schemppem, který drží v hodnocení sprintu třetí příčku. Krátké závody letos sedí i Jakovu Fakovi, dlouhodobě v nich má skvělé výsledky Julian Eberhard.

U třech jmen dnes bude velký otazník. Potvrdí Sebastian Samuelsson svou výkonnost z Pchjongčchangu? Jak se po vynucené pauze povede Antonu Šipulinovi? A co Ole Einar Bjørndalen, který se po onemocnění Svendsena dostal do norské sestavy?

Foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Zbranek)

One thought on “SP Kontiolahti: Sprint mužů otevře Michal Krčmář (startovní listina)

  1. Kdy už konečně vymění toho nekompetentního Rejmana? Žvaní nesmysly už kolik sezon, aniž by si cokoliv ověřil (dnes např. vykládal “až přijede na střelnici Simon Eder”, při čemž ten byl ze startovní listiny škrtnut už dávno před startem, což si mohl ověřit každý. tedy i p. Rejman). A tak bych mohl pokračovat dál a dál…! Chudák Ivan Masařík aby ho pořád korigoval (na ZOH možná
    byl – soudě dle jeho projevů – blízko zoufalství).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *