Home > Rozhovory > Získá si biatlon zpět důvěru? Bude to trvat dlouho, myslí si Martin Fourcade

Získá si biatlon zpět důvěru? Bude to trvat dlouho, myslí si Martin Fourcade

Martin Fourcade

Otřesený, překvapený, naštvaný. Podobné pocity se mísily v Martinu Fourcadovi, když se dozvěděl o tom, že policie vyšetřuje prezidenta Mezinárodní biatlonové unie Anderse Besseberga a generální sekretářku Nicole Reschovou kvůli podezření z korupce.

„Že se vyšetřování týká korupce ve spojitosti s dopingem, to je něco, co mě hodně zasáhlo a co jsem vůbec nečekal,“ svěřil se Martin Fourcade listu L’Equipe.

Jako největší osobnost biatlonového světa se Francouz samozřejmě často setkával jak s Andersem Bessebergem, tak s Nicole Reschovou. Právě vyšetřování německé funkcionářky Fourcada zaskočilo. „Pravidelně jsem s ní byl v kontaktu, jako člen komise sportovců i jako lídr našeho sportu. Působila na mě bezúhonně, proto mě velmi překvapilo, že se to týká i jí.“

Nicole ReschováFoto: Nicole Reschová (Autor: Petr Slavík)

„Náš sport potřebuje změnu a reformu, aby se něco takového už neopakovalo. Bude trvat dlouho, než si biatlon získá zpět důvěru sportovců i mezinárodních institucí,“ pokračuje Fourcade.

Šanci na změnu vidí v blížícím se kongresu IBU v Poreči, kde zástupci jednotlivých zemí vyberou jak nového prezidenta, tak jeho spolupracovníky. „V září tu budou volby, vznikne nové vedení. IBU musí zůstat ostražitá, ale suspendací svého prezidenta a generální sekretářky vyslala silnou zprávu.“

Zdroj: L’Equipe
Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *