Home > Preview > ZOH Pchjongčchang: Češi jdou do štafety se Soukupem (startovní listina)

ZOH Pchjongčchang: Češi jdou do štafety se Soukupem (startovní listina)

Jaroslav Soukup

Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu uzavře štafeta mužů. Češti do ní půjdou s Jaroslavem Soukupem, pro kterého by to mohl být jeden z posledních závodů v kariéře. Mezi favority patří Norsko, Německo či Francie.

Štafeta mužů
Pátek 23. 2. | 12:15
cze 13. Moravec, Šlesingr, Soukup, Krčmář
Startovní listina

Včerejší štafeta žen ukázala, že papírové předpoklady nemusí být vždycky naplněny. Přesto by bylo velkým překvapením, kdyby v boji o cenné kovy dnes nebyla trojice Norsko, Německo a Francie.

Norům se v této sezóně daří. Ze tří štafet dvakrát vyhráli a jednou byli třetí. Pokaždé u toho byl Lars Birkeland a bude u toho i dnes. Na prvním úseku dostal přednost před Erlendem Bjøntegaardem, který měl v Pchjongčchangu velmi dobré výsledky.

Dál je to bez překvapení. Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø a tradiční finišman Emil Hegle Svendsen. Posledně jmenovaný bude chtít dorovnat zisk pěti olympijských výher Martina Fourcada.

Právě Fourcade bude motorem francouzské štafety, která má možná trochu překvapivé složení. Simon Desthieux ji bude rozjíždět, pak přijde mladíček Emilien Jacquelin a poslední úsek připadne Antoninu Guigonnatovi. Francie ještě nebyla v mužské štafetě na olympijských hrách lepší než třetí.

Na první pohled vypadá silnější kvarteto Německo, které bude obhajovat stříbro ze Soči. Sestavu byste určitě uhodli: Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer a Simon Schempp. Kromě Lessera všechno medailisté z Pchjongčchangu.

O medaile se bude chtít ucházet i Švédsko se Sebastianem Samuelssonem. Svou sílu ukázali Švédové naplno v Oberhofu, kde využili větrné loterie a zvítězili. Druzí byli tehdy Italové, kteří budou mít na pozici finišmana dvojnásobného medailistu z těchto her Dominika Windische.

Stříbro z Vancouveru a bronz ze Soči mají Rakušané, kteří mají v Tobiasi Eberhardovi jedinou slabinu na prvním úseku.

Role černých koní by měla připadnout na Švýcary, Slovince, Ukrajince nebo na Čechy.

Trenéři se rozhodli vsadit na jistotu a dát na první úsek Ondřeje Moravce. Poté půjde na řadu Michal Šlesingr a třetí úsek bude patřit Jaroslavu Soukupovi. Dvojnásobný medailista ze Soči se představí na těchto hrách poprvé.

Michal Krčmář bude snad českým trumfem na posledním úseku. Nejlepším výsledkem mužské štafety na olympijských hrách je páté místo ze Salt Lake City. V této sezóně byli Češi nejlíp osmí.

Přímý přenos startuje na ČT sport ve 12:00, Eurosport se přidá ve 12:20.

Foto: Jaroslav Soukup (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *