Home > Závody > ZOHM: Mochovová získala ve sprintu druhé zlato, dařilo se Abrahámovi

ZOHM: Mochovová získala ve sprintu druhé zlato, dařilo se Abrahámovi

Na III. zimních olympijských hrách mládeže se v úterý rozdělovaly medaile ve sprintu. Zlato opět získala Ruska Alena Mochovová, mezi muži uspěl Polák Marcin Zawół.

V závodě chlapců velmi dobře běžel Luděk Abrahám. Sice na každé střelbě dvakrát chyboval, ale i tak skončil devátý, půl minuty za medailí.

Ta nejcennější putovala do Polska zásluhou Marcina Zawóła. Ten udělal jednu chybu, stejně jako druhý Rus Denis Idinov a třetí Nor Vegard Thon. Idinov ztrácel 12,6 sekundy, Thon 18,5.

Tři trestná kola museli objet 26. Jakub Kudrnáč a 35. Petr Hák. Jan Semirád byl se čtyřmi chybami 55.

Výsledky sprintu chlapců

Mezi ženami stejně jako ve vytrvalostním závodě vládla Ruska Alena Mochovová, byť tentokrát to bylo hodně dramatické. Moškovová porazila svou krajanku Anastasiji Zenkovovou pouze o dvě sekundy. Obě minuly jeden terč, stejně jako třetí Rakušanka Anna Andexerová.

Českým biatlonistkám se tolik nevedlo. Nejlepší byla se třemi chybami 37. Zuzana Doležalová. Gabriela Masaříková minule dokonce čtyři terče a dojela 14. Kateřina Pavlů brala 56. pozici, Svatava Mikysková byla hned za ní.

Výsledky sprintu dívek

Zimní olympijské hry mládeže vyvrcholí ve středu smíšenou štafetou.

One thought on “ZOHM: Mochovová získala ve sprintu druhé zlato, dařilo se Abrahámovi

  1. Co se týká Abraháma: výsledek je výtečný, ale vkrádá se obava, aby se svou střelbou (dnes 4 a v individuálu 14 chyb!!) nedopadl jako třeba L. Horká, která taky výborně běhá, ale se střelbou se v IBU Cupu pere už šestou sezonu… Přál bych jim oběma, aby se střelecky chytili; čím dřív – tím líp,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *