Home > Závody > ZOHM: Na úvod kralovali Rusové, Masaříková 12.

ZOHM: Na úvod kralovali Rusové, Masaříková 12.

Ve švýcarském Lausanne odstartovaly III. zimní olympijské hry mládeže. Biatlonové soutěže však probíhají ve francouzském Prémanonu, kde se dneska rozdělovaly první dvě medailové sady.

Suverénní Ruska

Nejprve závodily dívky ve vytrvalostním závodě na 10 kilometrů. Pro zlato si suverénním způsobem dojela Alena Mochovová. Se dvěma chybami patřila k těm nejpřesnějším střelkyním, stejně jako druhá Francouzka Jeanne Richardová. Ta ale za vítězkou zaostala o minutu. Bronz brala Běloruska Julija Kavaleuskajová.

Dobrý výsledek zaznamenala Gabriela Masaříková, která brala se čtyřmi chybami 12. příčku. Zuzana Doležalová skončila 19., Kateřina Pavlů 40. a Svatava Mikysková 58.

Úspěch Novozélanďana a Mongola

Závod chlapců na 12,5 kilometru měl podobný scénář. Vyhrál ho dvakrát nepřesný Oleg Domiček, který tak dokonal ruský double. I druhý Rakušan Lukas Haslinger udělal dvě chyby, jeho manko bylo 13,6 sekundy. Další medaili pro domácí Francii získal Mathieu Garcia. Perličkou je šesté místo Novozélanďana Campbella Wrighta a dvanácté místo Mongola Enchsajchana Enchbata.

Českým reprezentantům se střelecky nedařilo. Nejpřesnější Petr Hák byl s šesti chybami 53. Hned za ním skončil Jakub Kudrnáč, 63. dojel Jan Semirád a 68. Luděk Abrahám.

Hry pokračují v neděli závodem smíšených dvojic.

Foto: Zimní olympijské hry mládeže 2020 (© Lausanne 2020)

One thought on “ZOHM: Na úvod kralovali Rusové, Masaříková 12.

  1. Už jsem se bál, že jste na ni zapomněli… Geny se prostě nezapřou.

    A úspěch Novozélanďana a Mongola? Je dobře, že se biatlon rozšiřuje do světa (viz slečna Slettemark z Gronska a další)!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *