Home > Závody > Blinkfestivalen uzavřeli výhrami v supersprintu Olsbuová a Christiansen

Blinkfestivalen uzavřeli výhrami v supersprintu Olsbuová a Christiansen

Marte Olsbuová

Všechny výhry zůstaly doma. Ani v poslední den Blinkfestivalenu v Sandnesu nezvítězil nikdo jiný než norští biatlonisté. Supersprinty ovládli Marte Olsbuová a Vetle Christiansen.

Vítězové supersprintu nejprve museli projít čtvrtfinálovými a semifinálovými jízdami, aby se vůbec probojovali do 12členného finále.

Marte Olsbuová to zvládla s bravurou, když byla druhá ve svém čtvrtfinále, pak vyhrála semifinále a následně ve finále o 2,8 sekundy zdolala mladou Švédku Hannu Öbergovou. Na Marii Dorinovou Habertovou zbylo třetí místo.

Čtvrtá skončila další ze Švédek Emman Nilssonová a pátá byla Thekla Brunová-Lieová, která včera posbírala dvě výhry. Finále se netýkalo Tiril Eckhoffové či Justine Braisazové.

Včera dvakrát zvítězil také Johannes Bø, dnes jeho cesta skončila posledním místem v semifinálové rozjížďce. Jeho starší bratr Tarjei sice ono semifinále vyhrál, ale ve finále se musel spokojit se 7. místem. Přesto vítězství zůstalo v Norsku.

Vetle Christiansen navázal na slušné včerejší výkony a dojel do cíle jako první o 4,6 sekundy před svým krajanem Larsem Birkelandem. Třetí a čtvrté místo zabrali už s větším odstupem dva Simonové – Fourcade a Desthieux.

Výsledky supersprintu žen
Výsledky supersprintu mužů

Foto: Marte Olsbuová (Autor: Kimmo Pukkila, pod licencí BY-NC-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *