Home > Novinky > V 11členné švédské reprezentaci pro sezónu 2019/20 jsou obě sestry Öbergovy

V 11členné švédské reprezentaci pro sezónu 2019/20 jsou obě sestry Öbergovy

Hanna Öbergová s malým křišťálovým glóbem

Švédové půjdou do další sezóny s užší sestavou. Z reprezentančního áčka vypadla tři jména, přitom nikdo nový nepřibyl. Hlavní švédskou hvězdu Hanna Öbergovou opět doplňuje její mladší sestra Elvira.

Švédský biatlon má za sebou úspěšnou sezónu. Hanna Öbergová se před domácími fanoušky stala mistryní světa, navíc zkompletovala medailovou sbírku stříbrem ve štafetě a bronzem v závodě smíšených dvojic. Na šampionátu se hodně dařilo také Moně Brorssonové. Ve Světovém poháru zase dosáhli na medaile Sebastian Samuelsson a Martin Ponsiluoma, oba byli také u štafetového vítězství v Hochfilzenu.

Členství v A týmu potvrdila i dvacetiletá Elvira Öbergová. Trojnásobná dorostenecká mistryně světa z roku 2018 získala letos na Mistrovství světa juniorů v Osrblí bronz se štafetou a k němu přidala čtvrté místo ve sprintu. Ze sestavy naopak vypadl její vrstevník Oskar Ohlsson. Rychlý běžec se trápil na střelnici, třeba ve vytrvalostním závodě v Osrblí minul 10 terčů.

Součástí áčka už nejsou ani Fredrik Lindström, který ukončil kariéru, a Chardine Sloofová. „Snížili jsme počet členů A týmu pro příští sezónu. Touto cestou chceme poskytnout sportovcům větší podporu,“ vysvětluje trenér Švédů Johannes Lukas, proč tři odpadlíky nikdo nenahradil.

Strukturu týmu včetně toho realizačního odhalí Švédové v následujících týdnech, ale zatím se zdá, že by právě Němec Lukas mohl u kormidla nahradit zkušeného krajana Wolfganga Pichlera, jemuž byl v úspěšných letech pravou rukou. Čtyřiašedesátiletý Pichler se totiž rozhodl ukončit trenérskou kariéru. Ve švédském týmu nadále zůstávají další trenéři Mattias Nilsson a Johan Hagström.


Švédská reprezentace pro sezónu 2019/20

Muži: Sebastian Samuelsson, Jesper Nelin, Peppe Femling, Martin Ponsiluoma, Torstein Stenersen

Ženy: Hanna Öbergová, Anna Magnussonová, Mona Brorssonová, Emma Nilssonová, Linn Perssonová, Elvira Öbergová

Zdroj: skidskytte.se
Foto: Hanna Öbergová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *