Home > Novinky > Rusové Burtasov a Korněv dostali roční stopku za vynechání dopingových kontrol

Rusové Burtasov a Korněv dostali roční stopku za vynechání dopingových kontrol

dopingový skandál

Ruští biatlonisté Maxim Burtasov a Alexej Korněv si odpykají roční zákaz startu za vynechání tří dopingových kontrol. Podobný trest může v brzké době obdržet i Margarita Vasiljevová.

Komisařům Ruské antidopingové agentury (RUSADA) se třikrát nepodařilo zastihnout Maxima Burtasova a Alexeje Korněva, za což oběma hrozil až dvouletý trest. Ruská biatlonová unie nakonec sáhla k ročnímu zákazu činnosti, který vyprší 11. 4. 2020.

„Ruská biatlonová unie znovu potvrzuje své nekompromisní stanovisko k porušování pravidel WADA (RUSADA) a bude i nadále spolupracovat s oběma organizacemi v oblasti prevence a boje proti dopingu,“ uvedli v oficiálním prohlášení zástupci RBU.

Devětadvacetiletý Burtasov přitom ještě před dvěma týdny získal stříbro a bronz na Mistrovství Ruska v Ťumeni. V létě závodil na Mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě, kde skončil pátý a osmý. Jinak se v posledních pěti letech na mezinárodní scéně objevoval sporadicky. O dva roky mladší Korněv je na tom podobně, v uplynulé sezóně pod hlavičkou IBU vůbec nezávodil.

Tři dopingové kontroly vynechala také Margarita Vasiljevová, která se v uplynulém ročníku pravidelně účastnila závodů Světového poháru a v Oberhofu byla součástí zlaté štafety. Ta ale vynechala mezinárodní kontroly, a tak o jejím trestu rozhoduje Mezinárodní biatlonová unie.

Zdroj: RBU

One thought on “Rusové Burtasov a Korněv dostali roční stopku za vynechání dopingových kontrol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *