Home > Novinky > Elisa Gasparinová si při túře poranila nohu a koleno

Elisa Gasparinová si při túře poranila nohu a koleno

Elisa Gasparinová

Pár týdnů po skončení sezóny potkala švýcarskou biatlonistku Elisu Gasparinovou nepříjemnost. Prostřední ze sesterského tria ve středu upadla při lyžařské túře a utrpěla zranění levé nohy a kolena.

Elisa Gasparinová podstoupila magnetickou rezonanci, která odhalila neúplné vykloubení čéšky a poškození pevného vazivového spojení kostí na levé noze. Podle lékaře švýcarských lyžařů Waltera O. Freye bude zvolena konzervativní léčba. Operace tedy není nutná.

V uplynulé sezóně se Gasparinová radovala z druhého místa ve smíšené štafetě v Pokljuce, sama byla nejlépe jedenáctá ve zkráceném vytrvalostním závodě v Canmore. I přes nepříjemné zranění zůstává pozitivně naladěná. „Nyní se soustředím především na posilování horní poloviny těla. Chci se také zaměřit posílení ramenních svalů, abych v budoucnu předešla zánětům v této oblasti,“ připomíná Švýcarka problém, který ji připravil o účast na domácím šampionátu.

Prognóny jsou pozitivní. Pokud se léčba bude ubírat správným směrem, tak by sedmadvacetiletá biatlonistka mohla stihnout začátek přípravy.

Čtěte také: Švýcaři vybrali do národního týmu Wegera, Häckiovou a S. Gasparinovou

Zdroj: swiss-ski.ch
Foto: Elisa Gasparinová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *