Home > Novinky > 15 sezónou mezi elitou. Finská královna Kaisa Mäkäräinenová ukončila kariéru

15 sezónou mezi elitou. Finská královna Kaisa Mäkäräinenová ukončila kariéru

Poslední závod v kariéře dnes v Kontiolahti neabsolvoval pouze sedminásobný vítěz Světového poháru Martin Fourcade, ale také trojnásobná držitelka velkého křišťálového glóbu Kaisa Mäkäräinenová.

„Na tomhle stadionu jsem v roce 2003 absolvovala první biatlonové tréninky a teď tu má mezinárodní kariéra skončí. Ne tak, jak jsem to plánovala, bez diváků, ale nebylo zbytí,“ napsala krátce před startem svého posledního závodu na sociální sítě Kaisa Mäkäräinenová.

Sedmatřicetiletá legenda světového biatlonu nečekala, že se s kariérou bude loučit doma, byla za to ráda. Chyběli jí ale fanoušci. „Až se svět vrátí do  normálu, tak bych si přála mít možnost ještě jednou se potkat s mými fanoušky.“

Mäkäräinenová se s kariérou rozloučila srdceryvným výkonem, když se ve stíhačce prokousala z 18. příčky až těsně pod stupně vítězů.

Foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Slavík)

Končí s bilancí 85 medailí v závodech Světový poháru. Od sezóny 2010/2011 až do sezóny 2018/2019 byla pokaždé v elitní desítce celkového hodnocení, tento ročník zakončila jako 11. Může se pyšnit titulem mistryně světa, jen olympijské medaile ji minuly. V dlouhověkosti a stabilitě výkonů se ale Mäkäräinenové žádná biatlonistka nevyrovná.

Hlavní foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “15 sezónou mezi elitou. Finská královna Kaisa Mäkäräinenová ukončila kariéru

    1. Co sem cpete ruské fetky? Kaisa nikdy nebyla z ničeho ani náznakem obviněna a jsem přesvědčený, že vždy závodila férově. A nějaké trapné poznámky se k této dámě ani náhodou nehodí. Jste trapnej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *