Home > Novinky > Bjørndalen se nevešel do nominace pro Světový pohár. IBU Cup odmítl

Bjørndalen se nevešel do nominace pro Světový pohár. IBU Cup odmítl

Ole Einar Bjørndalen

Mohlo to být stylové zakončení kariéry s vrcholem v podobě olympiády v Pchjongčchangu. O tu však Ole Einar Bjørndalen přišel. Není jisté ani to, zda ještě v této sezóně naskočí do Světového poháru.

Ole Einar Bjørndalen i vinou tréninkového výpadku úplně nezachytil start zimy. V Östersundu byl na úvod dvakrát 18. a toto umístění už nedokázal vylepšit. Nepomohla ani vánoční pauza, spíš naopak. Na německých štacích bral Bjørndalen 52., 36. a 42. místo.

Už 44letý biatlonista se tak nedostal do olympijské nominace. Zkrátka na tom bylo ve Světovém poháru šest borců líp. Bjørndalen rozhodnutí norské federace akceptoval, ale nesouhlasil s ním. Cítil totiž rostoucí formu, kterou chtěl ukázat v Pchjongčchangu.

Nyní se Ole Einar Bjørndalen nedostal ani do sestavy pro další díl Světového poháru v Kontiolahti. Důvěru norských trenérů má opět šestice z olympijských her. Legendární Nor měl zamířit do Ruska na IBU Cup, ale to odmítl.

Možná i kvůli tomu přijde o účast na Holmenkollenu, kam se elitní seriál přesune po finské zastávce. „Dostal jsem SMS, že jsem náhradníkem pro Holmenkollen,“ sdělil Bjørndalen norské televizi NRK.

Sportovní ředitel norské federace Per Arne Botnan ale zdůraznil, že o sestavě pro domácí Světový pohár se bude teprve rozhodovat. Roli mají hrát výkony závodníků v Kontiolahti a v Uvatu (dějiště předposledního dílu IBU Cupu).

Bjørndalenovi by v případě neúčasti v Kontiolahti a v Oslu zbývala poslední šance, aby si v této sezóně a možná i v kariéře zajel ještě nějaký závod Světového poháru. Do Ťumeně by ho ale zřejmě poslala jen zdravotní indispozice či prudký pokles formy některého z krajanů.

Zdroj: NRK
Foto: Ole Einar Bjørndalen (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *