Home > Závody > MSJ Otepää: Hornig slaví ve sprintu bronz! Voborníková skončila pátá

MSJ Otepää: Hornig slaví ve sprintu bronz! Voborníková skončila pátá

Vítězslav Hornig

Český biatlon se na Mistrovství světa juniorů v Otepää raduje z druhé medaile. Opět je pod ní podepsaný Vítězslav Hornig, který dojel třetí ve sprintu dorostenců. Ještě předtím se zadařilo Tereze Voborníková, jež brala páté místo.

Vítězný hattrick Öbergové a úspěch Voborníkové

České biatlonistky sehrály ve sprintu dorostenek významnou roli. Po první střelbě dlouho vedla Iva Křižovičová, jenže na stojce udělala tři chyby a nakonec skončila 30.

To Tereza Voborníková chybovala jednou na ležce, ale podruhé už si své rány pohlídala a vyhoupla se do boje o nejvyšší příčky. I díky osmému běžeckému času nakonec skončila na skvělém pátém místě. Hůř se vedlo 39. Karolíně Dusilové a 43. Petře Suché.

Tereza VoborníkováFoto: Tereza Voborníková (Autor: Jiří Zaňát)

Třetí zlatou medaili ze tří možných vybojovala Elvira Öbergová. Švédka s jednou chybou porazila Finku Heidi Nikkunenovou o 13 sekund. Bronz zbyl na další ze švédských závodnic Amandu Lundströmovou.

Výsledky sprintu dorostenek
Analýza závodu

Druhá medaile pro Horniga, třetí zlato pro Pervušina

Po ležce byl pátý, po stojce čtvrtý a v cíli třetí. Vítězslav Hornig zajel skvělý sprint. Na trati byl pátý nejlepší, na střelnici udělal jen jednu chybu. Zaváhání z druhé položky odčinil v posledním okruhu, ve kterém v bitvě o bronz porazil slovinsko-českého biatlonistu Alexe Cisare.

Hornig se po stříbru se štafetou dočkal druhé české medaile na šampionátu. Zopakoval tak 16 let starý výsledek Ondřeje Moravce a zapsal 43. českou medaili z mistrovství světa juniorů.

Českého dorostence porazili jen dva bezchybní střelci. Rus Michalj Pervušin vyhrál i třetí závod v Otepää, když naložil druhému Italovi Tommasu Giacomelovi 22 sekund. Hornig ztratil na vítěze 38,6 sekundy.

Mikuláš Karlík si zkomplikoval cestu za dobrým umístěním dvěma chybami na ležce. Jedno trestné kolo musel absolvovat i po stojce, ale to kompenzoval parádním během. Třetí nejrychlejší běžec obsadil celkové deváté místo.

Po nule vleže zaznamenal Jakub Kocián vestoje dvě nepřesnosti a dojel 44. Na 49. místě skončil Tomáš Mikyska po tom, co čtyřikrát kroužil na trestném kole.

Výsledky sprintu dorostenců

V sobotu šampionát pokračuje sprinty juniorek (10:00) a juniorů (13:00). Závod juniorek poběží živě na ČT sport, závod juniorů na webu ČT a na ČT sport ze záznamu v 18:05.