Home > Závody > Blinkfestivalen zakončili vítězně Christiansen a Braisazová

Blinkfestivalen zakončili vítězně Christiansen a Braisazová

Vetle Christiansen

Blinkfestivalen s pořadovým číslem 12 je minulostí. Exhibiční akci v norském městě Sandnes uzavřely supersprinty, které nejlépe vyšly Justine Braisazové a Vetlemu Christiansenovi.

Justine Braisazová nejprve vyhrála svou čtvrtfinálovou rozjížďku, ale do finále prošla až jako poslední dvanáctá. Z nepovedeného semifinále se rychle oklepala a nakonec domů do Francie odveze vítězství.

O pouhé čtyři desetiny za Braisazovou zaostala domácí Marte Olsbuová. Finiš o vítězství absolvovala i třetí Švédka Mona Brorssonová. Mimo stupně vítězů zůstaly dvě favoritky, čtvrtá Anastasia Kuzminová a pátá Kaisa Mäkäräinenová.

V kategorii mužů mohli diváci sledovat spanilou jízdu Vetleho Christiansena. Domácí borec vyhrál čtvrtfinále, semifinále a nakonec i finále. Navázal tak na třetí místo ze včerejška.

Johannes Thingnes Bø si zase zopakoval druhé místo z hromadného startu. V semifinále ho Christiansen porazil o pouhou desetinu, ve finále už o dvě sekundy.

S odstupem 8,5 sekund skončil třetí Antonin Guigonnat. Za ním byli dva Švédové, Jesper Nelin a překvapivě Christofer Eriksson, kterého jsme v posledních letech ve Světovém poháru nevídali.

Výsledky supersprintu žen
Výsledky supersprintu mužů

Foto: Vetle Christiansen (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *