Home > Závody > Šopin ovládl Mistrovství Ruska. Vyhrál všechny tři závody

Šopin ovládl Mistrovství Ruska. Vyhrál všechny tři závody

Jurij Šopin

Při absenci největších hvězd byl králem Mistrovství Ruska Jurij Šopin. Na tratích v Čajkovském od čtvrtka do neděle ovládl všechny tři závody. Mezi ženami se nejvíc dařilo Olze Dmitrijevové.

Olga Dmitrijevová zvítězila už v úvodním sprintu, když se jí dokázala držet jen Lejsan Biktaševová. Radovala se i v sobotu se smíšenou štafetou z Uljanovské oblasti.

V nedělním hromadném startu patřilo Dmitrijevové třetí místo. Zvítězila Kristina Ilčenková, která svklékla běloruskou kombinézu a znovu bude reprezentovat Rusko. Další stříbro brala Biktaševová.

Cestu Dmitrijevové až do soboty kopíroval Jurij Šopin. Ve sprintu vyhrál před Alexandrem Babčinem a Alexandrem Žyrnyjem, který se zase vrátil do Ruska po tom, co hájil barvy Ukrajiny.

Šopin byl rovněž členem zlaté smíšené štafety a třetí triumf přidal v neděli. I přes čtyři chyby v hromadném startu porazil Alexandra Burtasova.

Ruský šampionát byl kvalifikací pro Mistrovství světa v letním biatlonu, které se uskuteční na konci srpna v Novém Městě na Moravě. Tam kromě úspěšných závodníků z Čajkovského uvidíme i Jekatěrinu Jurlovovou-Perchtovou.

Výsledky sprintu žen
Výsledky sprintu mužů
Výsledky smíšené štafety
Výsledky hromadného startu žen
Výsledky hromadného startu mužů

Foto: Jurij Šopin (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *