Home > Novinky > Bratra Domračevové zbily a zatkly běloruské bezpečnostní složky (video)

Bratra Domračevové zbily a zatkly běloruské bezpečnostní složky (video)

Běloruské bezpečnostní složky v neděli brutálně zbily a následně zatkly Nikitu Domračeva, bratra bývalé biatlonistky Darji Domračevové. Nyní je na svobodě a čeká na soud za údajnou účast na nepovolené demonstraci.

Nikita Domračev dnes popsal dramatický průběh zatčení a následného výslechu serveru tut.by. „Včera jsem jel po cyklostezce podél nábřeží k mé matce. Když jsem dojel k mostu, tak jsem viděl, jak na mě křičí muži v uniformách. Lekl jsem se, otočil se, ale odtamtud běžel další dav bezpečnostních sil. Srazili mě z kola a bez vysvětlení začali mlátit. Měl jsem mžitky před očima a po hlavě mi stékala krev. Hodili mě do minibusu. Tam mi vyhrožovali a mlátili obuškem. V jednu chvíli jsem myslel, že jsem oslepl. Požádal jsem o zavolání sanitky, ale řekli mi, že ji volat nebudou, že doktor bude na policejní stanici. Po nějaké době mě hodili do jiného auta, asi hodinu vozili po městě a dali mi obvaz, aby zastavili krvácení. Spolu s dalšími zadrženými mě předvedli na policejní stanici, kde si z dokumentů zapsali moje osobní údaje a vyfotografovali mě. Nikdo mi neukázal žádné důkazy. Podle protokolu jsem se zúčastnil nepovolené hromadné akce. Cítil jsem se velmi špatně, bolela mě hlava, takže jsem nevydržel a podepsal to. Sanitka mě odvezla do nemocnice, kde mě po několika hodinách sedění ve frontě umístili na oddělení. Ráno jsem podepsal revers.“

Domračev, povoláním architekt, policistům neřekl, že je jeho sestrou jedna z nejslavnějších běloruských sportovkyň, která se často fotila po boku Alexandra Lukašenka. Ten se minulý měsíc sám prohlásil prezidentem po tom, co ovládl zfalšované volby. Právě proti tomu protestují běloruští občané v ulicích Minsku a dalších měst.

Domračevová o zatčení bratra ví, mluvila se svou matkou. Veřejně se k němu zatím nevyjádřila. Naposledy v srpnu vyzývala bezpečnostní složky k zastavení násilí.

Brutální zatčení Nikity Domračeva zachytily kamery:

Zdroj: tut.by
Foto: Zatčení bratra Darji Domračevové (zdroj: tut.by)

5 thoughts on “Bratra Domračevové zbily a zatkly běloruské bezpečnostní složky (video)

 1. “Po nějaké době mě hodili do jiného auta, asi hodinu vozili po městě a dali mi odvaz, aby zastavili krvácení.”
  Tedy já bych mu raději dal OBVAZ.
  Jinak pro někoho je zřejmě odvaz mlátit (nejméně) ve třech bezbranného obušky…

 2. Zemanův přítel Lukašenko nechá lidi mlátit, zavírat a mučit. Potom je navštíví ve vězení, řekne jim, že jsou polovina z nich právníci ( oficiální zpráva) a že by s nimi mohl jednat.

  Před týdnem to ještě byli zdrogované živly, kriminálníci, feťáci atd.
  A vida, týden na to jsou polovina z nich právníci!

  Dobytek jeden.

  My máme jednoho mrzáka, který nevstane bez pomoci nejméně dvou lidí a ještě dělá neplechu. A banda pijavic kolem něj ho udržuje při životě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *