Home > Novinky > Češi před novou sezónou pozměnili servisní tým. Na prosincové závody pošlou pět servismanů

Češi před novou sezónou pozměnili servisní tým. Na prosincové závody pošlou pět servismanů

Milan Faltus ve spolupráci s Vojtěchem Prášilem povede český servisní tým pro Světový pohár. Na prosincové závody s nimi pocestují další tři servismani.

„Chceme věnovat ještě víc pozornosti strukturám lyží a také máze, protože se chystá zákaz fluorových vosků. Všechno směřuje k olympiádě, kde bychom chtěli mít co nejlépe fungující servis,“ vysvětluje na webu Českého svazu biatlonu sportovní ředitel Ondřej Rybář.

Milan Faltus loni působil jako šéf servisního týmu v IBU Cupu, celkově je u českého týmu 13 let. Nyní převezme zodpovědnost za finální přípravu lyží ve Světovém poháru.

Dosavadní šéf servismanů ve Světovém poháru Vojtěch Prášil, který působí u reprezentace 9 let, se bude více pohybovat v terénu a bude zodpovědný za finální výběr lyží a závodní mázy. „Snažíme se maximálně využít silných stránek všech kluků a sestavit nejlepší tým,“ komentuje změny Rybář.

Zkušené duo doplní bývalí biatlonisté a nově servismani Petr Kánský a David Tolar. Nahradí Martina Strunu, který se chce víc věnovat rodině, a Šimona Kubinu. Ten přijal nabídku finského týmu.

Faltusovu pozici šéfa béčkového servisu přebírá Tomáš Schindler. V prosinci ale pojede na Světový pohár, protože IBU Cup startuje až v lednu.

První závody sezóny tak neobvykle absolvuje pět servismanů, což má podle Ondřeje Rybáře několik výhod. „Můžeme se na prvních závodech Světového poháru víc věnovat testování lyží a bezfluorových vosků. Pátého člověka budeme mít i pro případ, že by někdo vypadl kvůli pozitivnímu testu. Chceme udržet plný tým, který se bude starat o lyže závodníků na 100 %.“

Širší bude i servisní tým pro IBU Cup, kde Češi využijí rozšířené kvóty pro 7 mužů a 7 žen. K dosavadním dvěma servismanům přibude ještě jeden. Vedle Schindlera budou druholigový seriál objíždět Jiří V. Novotný a další nováček Jan Kváš.

Sportovní ředitel Ondřej Rybář věří, že bude nová sestava úspěšná. „Každá práce potřebuje i srdce. Myslím, že teď máme v týmu kluky, kteří mají rádi svou práci, chtějí v ní něco dokázat a ví, jak je důležitá.“

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Milan Faltus (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *