Home > Rozhovory > České biatlonisty v Pokljuce mrzely chyby na střelnici. Fourcade by rád zlepšil běh

České biatlonisty v Pokljuce mrzely chyby na střelnici. Fourcade by rád zlepšil běh

Markéta Davidová

Štafetové závody odstartovaly novou sezónu. Biatlonisté tak po svých výkonech porovnávají a vyhodnocují, v čem je třeba do příštích závodů přidat.

Vstup do sezóny nevyšel Markétě Davidové zrovna podle svých představ: “Hrozně mě to mrzí, protože už jsem se cítila dobře, ale potom jsem tam dala takovou prasárnu. Ani nevím, jak bych se nazvala, mrzí mě, že jsem to ostatním pokazila, nemám k tomu asi co víc říct.” (Český rozhlas)

Nadšením po závodě neoplýval ani další český závodník Michal Krčmář: “Nic moc, trochu jsme na začátek sezóny vybouchli. Opět, řekl bych. Žádná spokojenost. Vždycky, když jdeme na trestné kolo, tak je zle. Víceméně jsem věděl, že už o nějaký top výsledek nepojedeme, ale na závod jsem se připravil. Je začátek sezony a každý závod je v tuto chvíli dobrý a věřím, že mi tenhle pomůže i vzhledem k individuálu.” (Český rozhlas)

Michal Krčmář

Foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

O poznání veselejší nálada panovala u vítězného francouzskéh výběru. Justine Braisazová si pochvalovala především svou práci na střelnici: “Neměla jsem žádnou strategii, byla to první štafeta a nikdy nevíte, co se stane. Snažila jsem se jet s Kaisou, ale ta byla příliš rychlá, rozhodla jsem se tedy jet své vlastní tempo. Chtěla jsem hlavně zastřílet čistě, protože to je ve štafetách nejdůležitější. Nestřílela jsem příliš rychle, nejsem ten typ.”  (IBU TV)

Střelbu si chválil i její týmový kolega Martin Fourcade, do příštích závodů by však rád nastoupil v lepší formě: “Jsem velmi spokojený se střelbou, na trati jsem však neprožil zrovna svůj nejlepší den. Věděl jsem, že klíčem byla dneska střelba, tam jsem se snažil podat svůj nejlepší výkon a jsem rád, že to fungovalo.” (IBU TV)

Své umístění na pódiu si nejvíce užívali druzí Švýcaři, kteří se na stupně vítězů v této disciplíně podívali vůbec poprvé. Hlavním strůjcem jejich úspěchu byl skvělý úsek Benjamina Wegera, který byl za svůj výkon velmi rád: “Nešlo toho udělat moc lépe, než jak jsem dneska předvedl. Jsem připravený na sezónu a těším se, že předvedu podobné výkony, jako byl ten dnešní. Doufám, že je to pro Švýcarsko začátek něčeho velkého. V minulosti bylo naším problémem, že jsme měli dva poměrně dobré závodníky a dva horší.” (IBU TV)

Dorothea Wiererová

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Spokojení s výsledkem byli i třetí Italové. Dorothea Wiererová nastoupila do závodu i přes mírné zdravotní komplikace: “Na trati to pro mě dnes bylo velmi obtížné, protože jsem včera večer měla žaludeční problémy. Možná jsem v noci shodila i pár kilo, nebylo to moc zábavné. Výkon na střelnici byl v pořádku. Jsme rádi za stupně vítězů a ukázali jsme, že vždy máme dobré šance.” (IBU TV)

V dobré formě se dnes předvedl také Ital Lukas Hofer, který svůj tým vrátil na pódiové umístění: “V prvním kole jsem chtěl co nejdříve smazat ztrátu a pak hlavně zastřílet čistě ležku. Těším se na individuální závody a doufám, že budu takto pokračovat.” (IBU TV)

Hlavní foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

 

 

One thought on “České biatlonisty v Pokljuce mrzely chyby na střelnici. Fourcade by rád zlepšil běh

  1. Hlavně trefovat terče, zdůrazňuje finský trenér Laaksonen v roce 2015. To platí pořád a pro všechny biatlonisty. V tom směru se nic od té doby nezměnilo.
    Ale bude líp…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *