Home > Preview > SP Pokljuka: Ovládne první individuální závod Fourcade, Bø nebo někdo jiný? (startovní listina)

SP Pokljuka: Ovládne první individuální závod Fourcade, Bø nebo někdo jiný? (startovní listina)

Martin Fourcade

V minulé sezóně se Martin Fourcade a Johannes Thingnes Bø podělili o celkovou výhru v hodnocení individuálních závodů. Oba si připsali jednu výhru a jeden bronz. Na olympijských hrách slavil vítězství , když Fourcade pokazil poslední dvě rány a propadl se na 5. místo. Rozdají si to o výhru opět hlavně oni dva, nebo budou chybovat a dají šanci ostatním biatlonistům? A jak se v úvodním individuálním závodě zadaří českým biatlonistům?

Vytrvalostní závod mužů
Čtvrtek 6. 12. 2018 | 10:15
cze 18. Moravec, 28. Šlesingr, 35. Krčmář, 54. T. Krupčík, 102. Václavík
Startovní listina

Johannes Thingnes Bø se umístil ve všech třech loňských individuálních závodech mezi nejlepší trojicí a z toho dvakrát vyhrál! V nedělních smíšených štafetách podal vynikající výkon, a tak určitě patří znovu k hlavním favoritům na vítězství.

Martin Fourcade měl v loňské sezóně našlápnuto ke stejné bilanci, ale na jeho poměry už téměř jistou olympijskou medaili si v závěru odstřelil a přišel tak o zlatý hattrick z her v Jižní Koreji. To ovšem neznamená, že nebude opět patřit k hlavním favoritům na dnešní výhru. V nědělní smíšené štafetě slavil, po výborném střeleckém výkonu a na jeho poměry trochu vlažnějším běhu, s kolegy z týmu Francie výhru a o totéž se jistě pokusí dnes sám.

Johannes ThingnesFoto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

V minulé sezóně se na stupně vítězů v individuálním závodě probojovali ještě Quentin Fillon Maillet, Ondřej Moravec a Dominik Landentinger, kteří pokud dobře zastřílí, jistě nebudou bez šancí ani dnes. U Ondry Moravce, který má z individuálních závodů dobré výsledky dlouhodobě, je to však s velkým otazníkem, jelikož měl v posledních dnech žaludeční problémy a o nasazení do závodu se může rozhodovat až těsně před startem.

Ondřej MoravecFoto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Zbranek)

Při pohledu do startovní listiny narazíme na celou řadu závodníků (kromě již výše zmíněných), kteří mají právě individuální závod, minimálně dle dosahovaných výsledků, ve velké oblibě. Patří mezi ně například Lars Helge Birkeland, Sergej Semenov, Simon Eder, Jakov Fak, Benjamin Weger, Fredrik Lindström, Krasimir Anev, Michal Krčmář či Simon Schempp, který naskakuje do světového poháru po zdravotních problémech.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Velmi slušnou formu má dle všecho na začátku sezóny Lukas Hofer, k favoritům jistě musíme zařadit také čtvrtého z olympijských her Sebastiana Samuelssona, rychlého, i když někdy nepředvídatelného, střelce Erika Lessera a samozřejmě také Tarjeiho Bøho, který však má v poslední době také střelecké výkyvy.

K možným favoritům budou patřit také další biatlonisté Francie Antonin Guigonnat a Simon Desthieux, jistě se zadaří některému závodníkovi z částečně obměněné ruské reprezentace, která nastupuje bez Antona Babikova a většinou se individuální závody daří také ukrajincům.

Budeme samozřejmě také doufat, že se kromě Ondry Moravce a Michala Krčmáře, které jsme zařadili mezi možné favority, závod vydaří také dalším českým biatlonistům. Zkušenému Michalu Šlesingrovi, který už také v individuálním závodu několikrát zazářil, v létě ve formě závodícímu Tomáši Krupčíkovi či po nachlazení se vracejícímu Adamu Václavíkovi, který však má zatím často problémy s nevyrovnanou střelbou.

Michal ŠlesingrFoto: Michal Šlesingr (Autor: Petr Slavík)

Povětrnostní podmínky by měly být poměrně slušné, a tak se můžeme těšit na vynikající a dramatický závod.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Pokljuka: Ovládne první individuální závod Fourcade, Bø nebo někdo jiný? (startovní listina)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *