Home > Novinky > Český tým se připravuje ve Francii i se Zvařičovou či Žemličkou

Český tým se připravuje ve Francii i se Zvařičovou či Žemličkou

Veronika Zvařičová

Vybraných 16 českých biatlonistů a biatlonistek zamířilo na soustředění do francouzského Prémanonu. Mezi 9 muži neschází Milan Žemlička či Tomáš Vojík, mezi 7 ženami zase Veronika Zvařičová.

Zvařičová bojuje o návrat

Už na začátku přípravy bylo jasné, že šéftrenér Ondřej Rybář spolu s kouče žen Zdeňkem Vítkem vezmou do Francie trio Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková a Veronika Vítková. Nakonec se rozhodli dát důvěru dalším čtyřem biatlonistkám.

Rozhodně se čekala účast Lucie Charvátové s Jessicou Jislovou a po dobrých výsledcích v loňském IBU Cupu měla dobrou pozici i Lea Johanidesová. Posledním jménem do party je pak Veronika Zvařičová.

Zvařičová, jež v jednu chvíli úplně přišla o místo v reprezentaci, dál bojuje o plný návrat po těžkém zranění. Dopředu ji žene vidina druhé olympijské účasti po tom, co si jako 21letá naděje ve Vancouveru dojela ve sprintu pro 71. místo. Jablonecká závodnice připouští, že ji čeká možná poslední sezóna.

Žemlička má důvěru trenérů

Ondřej Rybář s Michaelem Málkem sestavili o něco početnější výběr mužů, kteří mají možnost přípravy ve Francii. Jistotu účasti měla předem trojice Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář. K nim přibyla další šestice.

Podle očekávání se v Prémanonu připravují stabilní členové áčka Adam Václavík, Jaroslav Soukup a Tomáš Krupčík. Nechybí ani Lukáš Kristejn, který v minulé sezóně dostal jednu šanci ve Světovém poháru. Výběr doplňují Tomáš Vojík a Milan Žemlička.

Vojík pravidelně sbírá body v nižším IBU Cupu, což se mu přes zdravotní komplikace dařilo i loni. Nejlépe byl 24letý biatlonista 10. v Kontiolahti.

Pro teprve 20letého Žemličku je účast na zahraničním soustředění velkou vzpruhou po tom, co po uplynulé sezóně přešel mezi dospělé. Jako juniorský mistr Evropy a pátý z MSJ si od trenéru vysloužil patřičnou důvěru.

Příprava vyvrcholí českým šampionátem

Zbytek reprezentace trénuje podle stejného plánu v Jablonci nad Nisou. Pod vedením trenérů Mariana Málka a Tomáše Kašpara se připravují Ludmila Horská, Anna Tkadlecová, Jan Burian, Ondřej Hošek, Matěj Krupčík, Jakub Procházka a Ondřej Šantora.

Na konci srpna čekají všech 23 reprezentantů společné testy v Jablonci a na podzim dojde k rozdělení na A a B tým. Vrcholem přípravy bude Mistrovství České republiky na kolečkových lyžích, které bude 9. a 10. září hostit Letohrad. Mistrovské tituly se budou udělovat ve sprintu, ve stíhacím závodě a premiérově také v supersprintu.

V listopadu čeká český tým první soustředění na sněhu. Samotná sezóna pak odstartuje 25. listopadu, kdy se v norském Beitostølenu rozbíhá IBU Cupu. O dva dny později se v Östersundu přihlásí o slovo i Světový pohár.

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Veronika Zvařičová (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “Český tým se připravuje ve Francii i se Zvařičovou či Žemličkou

  1. Dobrý den.
    Chtěl bych reagovat na článek Karla Halberštádla – Český tým se připravuje ve Francii…. Takže. Vybraný tým 16 biatlonistů se vypravilo…. Mezi 9 ženami a 9 muži…. rovná se 18.Nevadí,já měl s počty také problémy. Dále když sestavím soupisku žen- Koukalová, Puskarčíková, Vítková, Charvátová, Johanedisová, Zvařičová , ať dělám co dělám součet je 6. No nevadí. Vše se dá dohnat.
    ,

    1. Dobrý den, ve výčtu nedopatřením chyběla Jessica Jislová, biatlonistek je tak 7. Díky za upozornění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *