Home > Preview > Další české medaile? V NMNM se jedou sprinty (startovní listiny)

Další české medaile? V NMNM se jedou sprinty (startovní listiny)

Markéta Davidová

Smíšené štafety braly na úvod Mistrovství světa v letním biatlonu zlato a stříbro. Jak se českým barvám povede mezi jednotlivci? V Novém Městě na Moravě jsou dnes na programu sprinty, do kterých zasáhne hned 24 Čechů.

Sprint juniorek
Sobota 25. 8. | 11:45
cze 1. Křižovičová, 3. Teplá, 22. Davidová, 24. Suchá, 36. Svobodová, 41. Voborníková
Startovní listina

Sprint juniorek má jasné favoritky. Markéta Davidová a Kamila Żuková zajely včera ve smíšených štafetách prakticky totožné časy, dá se tedy očekávat napínavý souboj.

Velké šance má rovněž Valerija Vasněcovová, která obhajuje bronz. Skvěle se prezentovala ve smíšené štafetě i Petra Suchá. Na startu budou další čtyři Češky.

Sprint juniorů
Sobota 25. 8. | 14:00
cze 13. Mánek, 19. Štvrtecký, 33. Hornig, 43. Karlík, 51. Mareček, 59. Mikyska
Startovní listina

Mezi favority sprintu juniorů můžeme počítat hned několik Čechů. Jakub Štvrtecký včera exceletně běžel, mohl se rovnat i vyhlášenému rychlíkovi Romanu Jereminovi z Kazachstánu. Výborně se prezentoval také Alex Cisar.

Dobrou formu ukázal ve smíšené štafetě Vítězslav Hornig, který ustál těžkou situaci a dovezl český tým ke zlatu. K nejrychlejším běžcům by měl patřit Mikuláš Karlík. Podobně jako u Štvrteckého je ale otazníkem střelba.

Sprint žen
Sobota 25. 8. | 16:45
cze 11. Tkadlecová, 12. Horká, 23. Jislová, 30. Vítková, 33. Puskarčíková, 37. Charvátová
Startovní listina

Veronika Vítková může jít po včerejším precizním výkonu ve smíšené štafetě do sprintu s velkým sebevědomím. Podobně na tom je Monika Hojniszová. Polské biatlonistce novoměstské tratě sedí, včera byla nejsilnější ze všech.

Na startu budou i další silné Polky nebo olympijské vítězky z Ukrajiny. Poprvé se v Novém Městě na Moravě představí sestry Fialkovy. Paulína obhajuje stříbro z loňska. Z českých reprezentantek by mohla kromě Vítkové překvapit třeba rychlá běžkyně Ludmila Horká, která, zdá se, zapracovala na střelbě.

Sprint mužů
Sobota 25. 8. | 18:45
cze 5. Moravec, 9. Krčmář, 33. Krupčík, 41. Václavík, 51. Žemlička, 65. Hošek
Startovní listina

Los poslal hned na začátek sprintu mužů dvojici Ondřej Moravec a Michal Krčmář. Prvně jmenovaný si bude chtít spravit chuť po včerejšku, může si vzpomenout například na zlato z roku 2014. Krčmář by naopak rád navázal na svůj výkon ve smíšené štafetě, vyhrál poslední úsek.

Včera jel skvěle i Ukrajinec Artěm Pryma. Dlouhodobě se zase daří Slovákům. Tomáš Hasilla obhajuje bronz, Martin Otčenáš zase před dvěma lety sprint vyhrál. Velmi zvědaví buďme na výkony Andrejse Rastorgujevse či Vladimira Ilieva.

Foto: Markéta Davidová (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *