Home > Téma > Cílová rovinka: Světový pohár v Canmore 2016

Cílová rovinka: Světový pohár v Canmore 2016

Cílová rovinka

Cílová rovinka

Ohledně Světového poháru v Canmore panovaly obavy, nakonec se však závody v kanadském středisku povedly. I co se týče divácké kulisy, o níž se z velké části zasloužili čeští fanoušci.

Hvězdy

Martin Fourcade

Francouzský suverén v Canmore ještě zvýšil už tak výrazný náskok v čele Světového poháru. Po vítězství ve sprintu a po 6. místě v závodě s hromadným startem už má na Antona Šipulina k dobru 217 bodů. Sladkou tečkou pak byla suverénní výhra ve smíšených dvojicích.

Dorothea Wiererová

Aktuálně nejlepší formou se pyšní Dorothea Wiererová. V Canmore brala třetí místo ve sprintu, první v hromadném startu a svým výkonem pomohla i druhé smíšené štafetě. Italka nyní ve SP drží sérii čtyř individuálních závodů zakončených na stupních vítězů.

Dominik Windisch

Italské muže dlouho táhl Lukas Hofer, teď se k němu výrazně přidal Dominik Windisch. Biatlonista, jehož nejlepším výsledkem ve SP bylo před cestou do Kanady páté místo, zvítězil díky skvělému běhu v masáku.

🇮🇹 🎉 giornata storica 🎉🇮🇹 🏅🏅 #vivalafamiglia

Fotka zveřejněná uživatelem DORO (@dorothea_wierer),

Gabriela Soukalová

Wiererová je v životní formě, ale Gabriela Soukalová jí v tomto období zdatně sekunduje. Nyní zazářila třetí příčkou v hromadném startu. Pokud počítáme i štafetu, tak ještě letos nepoznala, jaké je to odjet z nějaké střediska bez medaile. A to se muselo náležitě oslavit.

Překvapení

Baiba Bendiková

Přiznejme si upřímně, kdo tuto Lotyšku ještě před týdnem znal? Před sprintem v Canmore tahle 24letá biatlonistka vůbec ve Světovém poháru nebodovala. Její pátá příčka tak byla překvapením gigantických rozměrů.

Matej Kazár

Letošní rok je pro Mateje Kazára zlomový. Dlouholetý tahoun slovenské reprezentace se nejprve stal otcem syna Krištofa, teď slaví milník i v kariéře sportovce. V závodě s hromadným startem premiérově pronikl do elitní desítky, skončil právě 10. Tohle už se možná ani od 32letého borce nečekalo.

Zklamání

Maxim Cvetkov

V Antholzi exceloval druhou příčkou ve sprintu, v Canmore mu čistá střelba stačila ve stejné disciplíně pouze na 20. pozici. Předposlední místo v masáku pak nepovedený víkend Maxima Cvetkova jen korunovalo.

Laura Dahlmeierová

Tohle není ta super rychlá Laura. Nemoc, zdá se, Němce ubrala na fyzické kondici. Tak třeba s Gabrielou Soukalovou to v běhu byla zhruba remíza. Dahlmeierovou nepodržela ani střelba, a tak si domů odvezla „jen“ 7. a 16. pozici.

Karin Oberhoferová

Měla být oporou italského týmu v oblíbené vysoké nadmořské výšce, ale hodně se trápila na střelnici. Z individuálních závodů si odnesla 20. a 22. příčku a ve smíšené štafetě dala trestným kolem pořádně zabrat svým kolegům.

Veronika Vítková

Ach ty ležky. Tohle byla v Canmore velká slabina Veroniky Vítkové. Sice jsme u ní zvyklí, že se jí více vede vestoje, ale tři chyby na první položce hromadného startu a dokonce tři trestná kola na úvod smíšené štafety… Naše reprezentantka už zažila lepší časy. A určitě ještě zažije.

Co se také stalo?

Diskvalifikovaná Charvátová

Nikdo mi neřekl, že v Canmore (můžeme přeložit jako „můžeš více“) nemůžu použít více nábojů, dělala si po sprintu legraci Lucie Charvátová. Kvůli použití 6 nábojů při ležce ji postihla diskvalifikace, jinak by brala slušné body.

Vítr

Ruleta, loterie. Jen těžko jsme mohli hledat jiné označení pro sprint žen. Hlavně zkraje závodu hodně foukalo, což mělo za následek nečekané pořadí na čele. Vyhrála Pidhrušná před Guzikovou. Mezi poraženými naopak figurovaly Dorinová Habertová (4 chyby), Hildebrandová (5), Jurlovová (4) či Džimová (7).

…Ne

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 5. únor 2016

Italský den

Ještě nikdy v historii se nestalo, aby v jeden den vyhráli závod mužů i žen Italové. Až v sobotu díky duu WW – Wiererová a Windisch. Druhá žena pořadí SP pak přiznala, že byla víc nervózní při sledování závodu svého krajana než při vlastním tažení.

Čeští fanoušci

Ač se stadion Canmore zdaleka nepodobal evropským kolosům typu Ruhpolding či Nové Město na Moravě, tak se do střediska v Albertě sjelo možná až nečekané množství fanoušků. Nás můžeš těšit, že spousta z nich byla z Česka. Tedy…Češi, kteří žijí či pracují v Calgary a okolí. Přečtěte si skvělou reportáž od jednoho z dotyčných.

A také se podívejte na video ze setkání českých biatlonistek s fanoušky:

Lyže

Přemrzlý kanadský sníh, to není nic, co by českým servismanům sedělo. Lyže tak nyní našim reprezentantům nebyly oporou. Mázu si naopak pochvalovali třeba Italové, u nichž byl možná právě tento faktor tím klíčovým v cestě za velkými úspěchy.

Výrok týdne

„Pokud jsme opravdu mezinárodním sportem, tak se potřebujeme dostat i mimo Evropu.“ Martin Fourcade k cestě do zámoří

Video shrnutí Jerryho Kokeshe

Výsledky Světového poháru v Canmore
Disciplína Výsledky
Sprint mužů Výsledky
Sprint žen Výsledky
Závod s hromadným startem mužů Výsledky
Závod s hromadným startem žen Výsledky
Smíšená štafeta dvojic Výsledky
Smíšená štafeta Výsledky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *