Home > Téma > Co přinese biatlonový rok 2017?

Co přinese biatlonový rok 2017?

Rok 2017

Únorové Mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu bude hlavním magnetem biatlonového roku 2017. Na co ještě se můžeme těšit?

Vrcholné závody v roce 2017

Na konci ledna odstartuje v polském Duszniki-Zdrój Mistrovství Evropy. Hned po skončení tohoto šampionátu vypukne v kazašském Almaty Zimní univerziáda, která se potáhne až do 8. února.

Největší akcí v Novém Městě na Moravě bude Mistrovství Evropy juniorů konané od 2. do 5. února. Pak už přijde na řadu největší biatlonový svátek v roku. Mistrovství světa se v Hochfilzenu pojede od 9. do 19. února.

Souběžně s tím si velké akce užijí i mladí biatlonisté. Turecký Erzurum bude hostit Evropský olympijský festival mládeže. Vrcholem však pro vycházející hvězdy bude až Mistrovství světa juniorů, které se uskuteční na konci února. Zatím však není jasné kde.

Světový pohár v roce 2017

Včetně Mistrovství světa v Hochfilzenu to během roku 2017 dá na tradičních 10 podniků Světového poháru. Zajímavý bude ten zkraje března. Světová elita se totiž po 7 letech znovu podívá na asijský kontinent, konkrétně do jihokorejského Pchjongčchangu.

Sezóna 2016/2017 vyvrcholí 19. března v Oslu a ta další by měla začít 29. listopadu v Östersundu. Pak se do kalendáře na své řádné místo vrátí rakouský Hochfilzen a těsně před Vánoci dojde i na francouzské Annecy. Martin Fourcade si tak po čtyřech letech zazávodí před domácím publikem.

Co ještě nabídne rok 2017?

Rok 2017 by měl dát odpověď na vleklý dopingový skandál v Rusku. Už v lednu můžeme čekat oznámení hostitelů Světového poháru za Ťumeň a Mistrovství světa juniorů za Ostrov. A také případné zastavení činnosti podezřelých biatlonistů.

Vývoj celé kauzy bude důležitý i pro Nové Město na Moravě. Pravděpodobně v pauze mezi sezónami IBU rozhodne o tom, zda Rusům sebere i pořadatelství Světového poháru v sezóně 2017/2018 a Mistrovství světa 2021. Zástupci českého biatlonu už projevili zájem o obě akce.

V neposlední řadě se bude mezi biatlonisty i slavit. Třeba kouči českých žen Zdeňku Vítkovi bude 25. července 40 let. Spoustě aktivních biatlonistů pak přibude třetí křížek. Mezi třicátníky vstoupí i Jakov Fak či Anton Šipulin.

Komu bude v roce 2017 30 let?
9. ledna – Olena Pidhrušná
17. března – Vladimir Iliev
19. března – Dmitrij Malyško
24. března – Franziska Hildebrandová
22. dubna – Jekatěrina Glazyrinová
15. května – Anaïs Bescondová
16. června – Krasimir Anev
1. srpna – Jakov Fak
21. srpna – Anton Šipulin
9. listopadu – Mari Laukkanenová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *