Home > Novinky > Další potíže. Johannes Thingnes Bø musel přerušit trénink kvůli bolesti zad

Další potíže. Johannes Thingnes Bø musel přerušit trénink kvůli bolesti zad

Johannes Thingnes Bø

Johannes Thingnes Bø schytal před startem sezóny další ránu. Po tom, co přišel už o měsíc a půl přípravy, ho v pondělí během tréninku zastavila bolest zad. Kvůli tomu předčasně ukončí soustředění v Oberhofu.

Během pondělního intervalového tréninku zaskočila Johannese Thingnese Bøho bolest v zádech. „Neuděl jsem žádný náhlý pohyb. Nic jsem necítil, dokud jsem se nenarovnal. Celý den pak byl opravdu krizový. Díky dobré péči fyzioterapeuta a dobrému spánku mi ale na druhý den bylo mnohem líp,“ popsal Bø nepříjemný zážitek deníku VG.

Druhý nejlepší biatlonista sezóny tak přišel o čtvrteční testovací závod za účasti německých a italských biatlonistů. Místo toho měl naplánovaný lehký běh a v pátek předčasný odjezd domů do Norska.

Je to hrozba vzhledem k blížícímu se startu Světového poháru? „Pokud se během víkendu dám dohromady, tak to není ohrožení. Ale musím být opatrný. Problémy se zády byste neměli brát na lehkou váhu. Radši si dopřeji víc dní na zotavení, než abych to uspěchal,“ zůstává Johannes Bø nad věcí.

Podle svých slov udělal od nachlazení, které ho připravilo o dva týdny tréninku, „dva kroky dopředu a jeden vzad“. Což ovšem neznamená, že by nemohl do začátku zimy udělat tolik kroků vpřed, kolik je třeba. „Stále mám čas na to, abych udělal, co je nutné. Varovné kontrolky zatím nesvítí. Už jsem z těch problémů trochu unavený, ale zároveň zůstávám v klidu.“

Trenér Norů Egil Kristiansen se pro NRK vyjádřil v tom smyslu, že by pro jeho svěřence bylo nejlepší úvodní závody vynechat a dohnat tréninkové manko. O tom však Johannes zatím nechce slyšet, stejně jako o tom, že by byl předem ztracený boj o velký křišťálový glóbus.

Čtěte také: Proč bych nemohl vyhrát žlutý trikot? J. T. Bø si i přes tréninkové manko věří

Zdroje: NRK, VG
Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *