Home > Novinky > Do francouzského áčka pro příští sezónu povýšily Aymonierová a Simonová

Do francouzského áčka pro příští sezónu povýšily Aymonierová a Simonová

Célia Aymonierová

Célia Aymonierová a Julia Simonová rozšířily francouzský A tým pro sezónu 2019/20. Mužské áčko zůstává neměnné. Kuriózní je, že i po konci kariéry Simona Fourcada jsou ve francouzské reprezentaci čtyři sourozenecké páry.

Začátkem května vedení francouzského biatlonu oznámilo, že v příští sezóně přechází na centralizovanější systém přípravy a šéftrenér Vincent Vittoz, který měl na starosti hlavně muže, bude více dohlížet i na ženy.

Čtěte také: Francouzi chtějí víc propojit úspěšné muže a méně úspěšné ženy

Právě ženský tým doznal oproti uplynulé sezóně dvě změny. Stabilní trojici Justine Braisazová, Anaïs Bescondová a Anaïs Chevalierová (oznámila mateřskou pauzu) doplní sedmadvacetiletá Célia Aymonierová a teprve dvaadvacetiletá Julia Simonová, která skončila v celkovém hodnocení SP na životní 23. příčce.

A tým mužů zůstává po velmi úspěšné sezóně neměnný. Z B týmu vypadl s kariérou loučící se Simon Fourcade, naopak v něm nově figuruje třetí muž IBU Cupu Aristide Bègue. V B týmu žen se dostalo i na jeho sestru Myrtille Bègueovou nebo na Gilonne Guigonnatovou. Třetí sourozenecký pár tvoří člen béčka Fabien Claude a junior Emilien Claude. A pak tu jsou sestry Chevalierovy.

Do B týmu byli nově zařazeni také úřadující juniorská mistryně světa ve štafetě Lou Jeanmonnotová Laurentová a Martin Bourgeois République, který byl jednou z hlavních postav letošního Mistrovství světa v Osrblí. V pouhých 19 letech vyhrál vytrvalostní závod a bral stříbro ve stíhačce.

Francouzská reprezentace pro sezónu 2019/20

A tým mužů: Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet, Martin Fourcade, Antonin Guigonnat, Émilien Jacquelin

A tým žen: Célia Aymonierová, Anaïs Bescondová, Justine Braisazová, Anaïs Chevalierová, Julia Simonová

B tým mužů: Aristide Bègue, Martin Bourgeois République, Fabien Claude, Martin Perrillat-Bottonet, Hugo Rivail

B tým žen: Myrtille Bègueová, Chloé Chevalierová, Caroline Colombová, Gilonne Guigonnatová, Lou Jeanmonnotová Laurentová

Zdroj: FFS
Foto: Célia Aymonierová (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “Do francouzského áčka pro příští sezónu povýšily Aymonierová a Simonová

  1. Fabien Claude má hroznou smůlu, že jich příští sezónu nemůže WC jezdit šest. Osobně mi přijde, že je dlouhodobě protežován Emilien Jacquelin – je to sice sympaťák (takový srandovní neohrabaný kecálista, co na trati pořád padá), ale minulou sezónu nebyl zrovna přesvědčivý. Nejvíc to pak trenéři pokazili na MS, kam ho poslali i s nachlazením, místo aby dali šanci Fabienu Claudovi, který byl tou dobou zdravý a ve skvělé formě. Přemýšlela jsem, co v tom může hrát roli, a myslím, že jednak Martin Fourcade, se kterým jsou nerozlučná (byť trochu podivná) dvojka a drží nad ním ochrannou ruku, a druhak jeho bratr Clement a jeho vliv.
    Každopádně doufám, že se v příští sezóně nebudou bát Jacquelina poslat do Bčka, nebude-li se mu dařit, a Clauda nebo Begua vzít do Áčka.
    Jinak jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet Emilien Claude – ze tří Claudovic bratrů má imho největší talent, ale je zatím výkonnostně hrozně nevyrovnaný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *