Home > Rozhovory > Dojatý Krčmář mluvil o velké dávce štěstí. A děkoval svým parťákům

Dojatý Krčmář mluvil o velké dávce štěstí. A děkoval svým parťákům

Michal Krčmář

Bojujeme jen o třetí místo, narážel před závodem Ondřej Moravec na suverénní výkony dua Martin Fourcade a Johannes Thingnes Bø. To ještě netušil, že se jeho krajan Michal Krčmář bude radovat z životního stříbra a dva favorité skončí v poli poražených.

Byl to v Pchjongčchangu mrazivý a větrný sprint. Jen čtyřem biatlonistům se povedlo zastřílet za nula. Olympijskému vítězi Arndu Peifferovi, stříbrnému Michalu Krčmářovi, 19. Ollimu Hiidensalovi a 21. Dmytru Pidručnému.

K čisté střelbě bylo potřeba i štěstí. Přijet v době, kdy byly větrné podmínky klidnější a kdy bylo volno na zakrytém střeleckém stavu 30. Krčmář si byl vědom toho, že mu štěstěna hodně přála.

„Tentokrát jsem měl taky velkou dávku štěstí. V ležce mi spadl kalibr, vestoje jsem měl super podmínky, kdy vůbec nefoukalo. A povedlo se mi taky dostat do takového tranzu, ve kterém jsem byl schopný závodit ty sezony předtím. Nevnímal jsem absolutně nic, pouze to, co člověk má,“ popisoval český hrdina pro iDNES.cz.

Pravdou je, že Krčmář střílel pomaleji. Na Peiffera jen na ležce ztratil 6,7 sekundy. V cíli je přitom dělilo 4,4 sekundy. Nemá ale cenu spekulovat, taky z toho nemusela být nula.

Střelecké časy medailistů
Ležka Stojka
Arnd Peiffer 31,1 (28.) 25,6 (24.)
Michal Krčmář 37,8 (69.) 29,4 (52.)
Dominik Windisch 33,1 (39.) 26,0 (31.)

Rychleji než Čech stříleli třeba Martin Fourcade a Johannes Thingnes Bø, ale udělali tři, resp. čtyři chyby. Pravděpodobně měli smůlu na podmínky. Francouz po závodě říkal, že vůbec neví, proč ležku tak pokazil.

Zároveň byl ale rád, že ztratil jen jednu šanci na medaili. Na rozdíl od 31. Nora se vyšplhal díky nejrychlejšímu běhu na osmé místo a zítra vyrazí se ztrátou 22 sekund na Peiffera.

Pohled na běžecké časy je vůbec hodně zajímavý, všichni medailisté závod rozběhli relativně pomalu, ale pak zrychlovali a v závěrečném kole se všichni vešli do 10. místa.

Běžecké časy medailistů a M. Fourcada
1. kolo 2. kolo 3. kolo Celkem
Arnd Peiffer +35,6 (45.) +14,1 (15.) +10,9 (10.) +39,3 (18.)
Michal Krčmář +32,1 (27.) +15,0 (19.) +8,5 (6.) +34,3 (16.)
Dominik Windisch +29,7 (22.) +13,6 (10.) +6,4 (4.) +28,4 (11.)
Martin Fourcade +9,4 (2.) +3,0 (2.) +8,9 (7.) 0,0 (1.)

Ale zpět k Michalu Krčmářovi. Ten po závodě nechtěl jmenovat lidi, kteří stojí za jeho úspěchem. Snad aby nezapomněl na nikoho z dlouhého seznamu. Přesto zmínil tři jména: Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Jaroslav Soukup.

„Tihle tři kluci jsou pro mě ale strašně důležití, protože to oni mě vytáhli nahoru. Jim vděčím za to, že jsem tady, protože u nich jsem viděl, jak se má člověk drát nahoru. Viděl jsem i chyby, které kluci dělali, a Ondra Rybář mi vždycky říkal: Nekoukej jen na to dobré, ale sleduj i to špatné a to nedělej.“

Do zlatých archivů českého sportu nevejde jen samotný Krčmářův závod, ale i emotivní pozávodní rozhovor pro ČT sport. U mikrofonu Petra Kubáska byl velmi dojatý, nemohl pomalu ani mluvit. „Když jsem přemýšlel, co v televizi odpovědět, uvědomil jsem si, kolik za tím stříbrem stojí lidí. Když cítím tu obrovskou podporu, tak to na mě jde a derou se mi slzy do očí.“

Přejme si, aby se nejen Michalovi, ale i všem fanouškům draly slzy do očí i v dalším průběhu her. Třeba už zítra. V 11:10 nás čeká stíhací závod žen, ve 13:00 vyjedou na trať muži.

Zdroj: iDNES.cz
Foto: Michal Krčmář (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *