Home > Preview > ZOH Pchjongčchang: Vítková a Krčmář zaútočí ve stíhačce z medailových pozic

ZOH Pchjongčchang: Vítková a Krčmář zaútočí ve stíhačce z medailových pozic

Michal Krčmář

Ve sprintu získala Veronika Vítková bronz, Michal Krčmář zase stříbro. To jim dává dobrou šanci uspět i ve stíhacích závodech. Bude na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu pokračovat česká pohádka?

Stíhací závod žen
Pondělí 12. 2. | 11:10
cze 3. Vítková, 15. Davidová, 23. Jislová, 43. Puskarčíková
Startovní listina

Ještě máme v živé paměti loňské Mistrovství světa, na kterém získala Laura Dahlmeierová pět zlatých ze šesti možných. Chybělo jí jen vítězství ve sprintu, které teď má. Na Němku bude určitě mířit nejvíc sázek. Vyjede s luxusním náskokem 24 sekund, navíc už v této sezóně dvě stíhačky vyhrála.

Před čtyřmi lety v Soči se ze zlata radovala Darja Domračevová, když vyjela na trať s číslem devět. To bude mít na hrudi i teď. Ztráta 46 sekund nemusí nic znamenat, ve sprintu to Bělorusce výborně jelo.

Úplně nejrychlejší ale byla Anastasia Kuzminová, která podobně jako Dahlmeierová vyhrála v tomto ročníku dva stíhací závody. Od třetí výhry ji bude na startu dělit 54 sekund.

Pak tu jsou biatlonistky, které si budou chtít udržet dobré pozice. Veronika Vítková může jet po zisku premiérové individuální medaile z velké akce uvolněně. V úvodním okruhu si pravděpodobně pomůže s Marte Olsbuovou, obě byly ve sprinty podobně rychlé.

Kromě Domračevové a Kuzminové mohou na českou reprezentantku dotírat zkušená Marie Dorinová Habertová nebo mladé kvarteto Vanessa Hinzová, Lisa Vittozziová, Hanna Öbergová a Justine Braisazová, které vyjede se zhruba 40sekundovou ztrátou.

Těžká práce čeká na Markétu Davidovou, která oslnila 15. místem ve sprintu. Čtyřpoložkové závody jí ale zatím dělají potíže. Velmi dobrou pozici má i 23. Jessica Jislová, to 43. Eva Puskarčíková musí soupeřky dojíždět.

Sprint žen vysílají od 11:00 ČT sport a Eurosport.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Zbranek)

Stíhací závod mužů
Pondělí 12. 2. | 13:00
cze 2. Krčmář, 29. Moravec
Startovní listina

Po třech chybám na úvodní položce sprintu to vypadalo, že Martin Fourcade přijde i o šanci na úspěch ve stíhačce. Realita je ovšem taková, že z osmého místa ztrácí jen 22 sekund. Francouzský biatlonista tak bude hlavním favoritem, vždyť ve sprintu byl běžecky nejsilnější. V Soči vyhrál s číslem šest, na Mistrovství světa v Hochfilzenu s trojkou.

Stíhačky se letos poměrně dařily Arndu Peifferovi, který o sobě od včerejšku může hovořit jako o olympijském vítězovi. Cesta za druhým zlatem ale bude těžká. Těsně za ním vystartují Michal Krčmář, Dominik Windisch a Julian Eberhard.

Krčmář má na stíhací závod jen ty nejlepší vzpomínky, před rokem v něm v Ruhpoldingu získal své dosud jediné pódium ve Světovém poháru (ZOH se do něj nepočítají). Letos byl zase osmý v Oberhofu. Eberhard s Windischem by měli být trochu lepší na trati, ale zase hůře střílí.

Fantastický běh předvedl ve sprintu Erlend Bjøntegaard, mohl jen litovat dvou chyb vestoje. Teď to však může napravit, ztrácí jen 17,4 sekundy. Navíc si pomůže s Benediktem Dollem a Simonem Schemppem. Němci mají výborné karty.

Až do 18. místa Emila Hegleho Svendsena jsou závodníci ve 45 sekundách, takže se můžeme dočkat zemětřesení na prvních příčkách. A taky nějakého překvapení.

Třeba od mladého Švéda Sebastiana Samuelssona, který ve sprintu zaujal třetím během. Přejme si zlepšení i u Ondřeje Moravce, který do závodu vyrazí s číslem 29 a ztrátou minuty a sedmi sekund. Obhajoby stříbra se ale asi nedočkáme.

Přímý přenos na Eurosportu začíná ve 12:30, na ČT sport pak ve 12:50.

Hlavní foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Zbranek)

One thought on “ZOH Pchjongčchang: Vítková a Krčmář zaútočí ve stíhačce z medailových pozic

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *