Home > Novinky > Domračevovou čeká první trénink na sněhu, vrátit se má v lednu

Domračevovou čeká první trénink na sněhu, vrátit se má v lednu

Darja Domračevová

Vše nasvědčuje tomu, že Darju Domračevovou uvidíme ve Světovém poháru už v lednu. Tento plán nastínila ještě před narozením dcery Xenii.

Běloruský tým čeká od 10. listopadu závěrečné soustředění v norském Sjusjøenu. A právě toto místo si Domračevová vybrala pro první kontakt se sněhem. „Darja se bude zřejmě věnovat individuální přípravě, ale bude s týmem. Možná se k nám i přidá. Alespoň když jsem jí gratuloval k její velké výhře, k mateřství, tak o změnách nehovořila. Plány se tedy nemění. Včetně těch, které počítají s jejím návratem do Světového poháru po vánočních svátcích,“ prozradil jeden z koučů běloruské reprezentace Fjodor Svoboda.

Jisté tak je, že Domračevová neabsolvuje závody v Östersundu, v Pokljuce a v Novém Městě na Moravě. Na start by se poprvé mohla postavit 6. ledna, kdy se v Oberhofu jede sprint. Je však možné, že svůj comeback podnikne až na dalších lednových štacích, v Ruhpoldingu či Antholzi. Pak už se o slovo přihlásí Mistrovství světa v Hochfilzenu, které je pro Bělorusku jistě největší motivací.

Z Běloruska přišla ještě jedna zajímavá zpráva. Rus Valerij Polchovskij překvapivě rezignoval na pozici hlavního trenéra žen. Nahradí ho Jurij Albers. Šanci tak dostává domácí trenér po tom, co běloruské ženy dlouho úspěšně koučoval letos zesnulý Němec Klaus Siebert. Jednu sezónu tým vedl i Alfred Eder, současný kouč Rakušanek.

Zdroj: sputnik.by
Foto: Darja Domračevová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *