Home > Závody > Mäkäräinenová, Kinnunenová a Seppälä mají dvě zlata z Mistrovství Finska

Mäkäräinenová, Kinnunenová a Seppälä mají dvě zlata z Mistrovství Finska

Kaisa Mäkäräinenová

Vítězka Světového poháru Kaisa Mäkäräinenová korunovala úspěšnou sezónou ziskem dvou zlatých medailí na Mistrovství Finska, které od soboty do pondělí hostilo Kontiolahti.

Z Ťumeně si Kaisa Mäkäräinenová přivezla domů krom velkého křišťálového glóbu i nachlazení. Přesto se svým fanouškům alespoň dvakrát ukázala.

Ve štafetě byla hlavní strůjkyní vítězství domácího Kontiolahti. Vedle ní se představily Johanna Pykäläinenová a Nastassia Kinnunenová.

Sprint vyhrála Mäkäräinenová dokonce o skoro dvě minuty před Laurou Toivanenovou, a to udělala dvě chyby. Třetí skončila Annukka Siltakorpiová, které je stejně jako vítězce 35 let.

Absence Mäkäräinenové využila v hromadném startu k pohodovému vítězství Kinnunenová. Běloruska si v roce 2016 vzala finského trenéra Ariho Kinnunena, přesídlila do Joensuu a nyní se vrací po mateřské pauze. Na 12,5 km dlouhé trati za sebou nechala Suvi Minkkinenovou a Venlu Lehtonenovou.

Štafetu mužů podle očekávání ovládla trojice z Kontiolahti Teemu Huhtala, Ahti Toivanen a Tuomas Grönman. Pro Toivanena a Grönmana tím šampionát skončil, naopak až v individuálních závodech se představil Tero Seppälä.

Dvaadvacetiletý talent zvítězil ve sprintu o 38,7 sekund předm Ollim Hiidensalem. Bronz bral Matti Hakala, který si v hromadném startu ještě o příčku polepšil. Na Seppäläho byl ale krátký, podlehl mu o minutu a půl. Třetí dojel junior Tuukka Invenius.


Výsledky Mistrovství Finska


Foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Kimmo Pukkila, pod licencí BY-NC-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *