Home > Závody > Hildebrandová a Weger jsou armádními mistry světa v biatlonu

Hildebrandová a Weger jsou armádními mistry světa v biatlonu

Franziska Hildebrandová

Franziska Hildebrandová a Benjamin Weger ovládli sprinty na Armádním mistrovství světa v Hochfilzenu. Jely se i tradiční vojenské hlídky a někteří biatlonisté zasáhli také do závodů v běhu na lyžích.

Ve čtvrtek byli na programu sprinty. Benjamin Weger porazil ve sprintu mužů Andrejse Rastorgujevse skoro o půl minuty, přičemž oba udělali jednu chybu. Bronz bral domácí voják Dominik Landertinger.

Benjamin WegerFoto: Benjamin Weger (Autor: Petr Zbranek)

Sprint žen opanovaly dvě největší favoritky. Franziska Hildebrandová vybojovala zlato o více než půl minuty před Julijí Džimovou. Němka musela na jedno trestné kolo, Ukrajinka na dvě. Překvapivou držitelkou bronzu byla Polka Kinga Mitorajová.

Páteční závody běžců nalákali k účasti i některé biatlonisty. Andrejs Rastorgujevs na trati 15 kilometrů volně dokonce útočil na medaili, ze čtvrté příčky mu k ní chybělo 6,5 sekundy. Mezi ženami byla stříbrná Slovinka Lea Einfaltová, která přechází od běhu k biatlonu.

Andrejs RastorgujevsFoto: Andrejs Rastorgujevs (Autor: Jiří Zaňát)

Šampionát uzavřely sobotní hlídky. Muži jeli na 20 kilometrů, ženy na 15. Hlídky se skládaly z jednoho běžce (velitele), který nestřílel, a ze tří biatlonistů, kteří postupně stříleli vleže, vestoje a vleže. Celá hlídka odstartovala spolu a zároveň, v rozmezí 15 sekund, musela dojet i do cíle. Po chybě na střelnici následovalo trestné kolo.

Tato disciplína nejvíc sedla domácím výběrům. Mezi muži uspělo kvarteto Bernhard Tritscher, Sven Grossegger, Dominik Landertinger a Simon Eder. Druhé bylo Německo s Erikem Lesserem a třetí Ukrajina se Serhijem Semenovem.

Hlídky žen vyšly nejlépe čtveřici Barbara Walchhoferová, Julia Schwaigerová, Lisa Hauserová a Katharina Innerhoferová. Za druhé Polsko jela mimo jiné Magdalena Gwizdońová a za třetí Ukrajinu Julija Džimová.

Čeští reprezentanti se šampionátu nezúčastnili.


Výsledky Armádního mistrovství světa


Hlavní foto: Franziska Hildebrandová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *