Home > Závody > Olsbuová je trojnásobnou mistryní Norska. Dvě zlata získal Johannes Bø

Olsbuová je trojnásobnou mistryní Norska. Dvě zlata získal Johannes Bø

Marte Olsbuová

Marte Olsbuová byla největší postavou Mistrovství Norska, které od čtvrtka do neděle hostil Lillehammer. Získala tři zlata, o jedno víc než Johannes Thingnes Bø.

Marte Olsbuová třikrát zlatá

Marte Olsbuová neuspěla jen v úvodní štafetě, byť byla na závěrečném úseku nejrychlejší. Po slabších výkonech svých kolegyň ale finišovala až jako 16. Trochu překvapivě zvítězila trojice Nord-Trøndelagu ve složení Marit Skoganová, Tonje Marie Skjelstadåsová a Lotte Lieová.

Ve sprintu Olsbuová na obou položkách jednou chybovala, ale i tak najela na druhou Emilii Kalkenbergovou 16,7 sekundy. Ta přitom střílela čistě, stejně jako bronzová Sigrid Neraasenová. Na startu chyběla Tiril Eckhoffová.

Vítězství Olsbuové ve stíhačce bylo ještě jasnější. Se třemi chybami porazila dvakrát nepřesnou Kalkenbergovou o 52 sekund. Bronz tentokrát patřil Thekle Brunové-Lieové.

Střelecky nejlepší výkon předvedla Olsbuová v hromadném startu, kde jela dvě trestná kola. Bylo z toho třetí zlato a náskok 36 sekund na druhou Synnøve Solemdalovou. Druhý bronz získala Brunová-Lieová. Hilde Fenneová dojela zřejmě v posledním závodě kariéry pátá.

Johannes Thingnes Bø jednou pokořen

Lars Birkeland byl jediným členem norského áčka, který se po štafetě postavil na stupně vítězů. A dokonce na nejvyšší stupínek, když nejlepším výkonem dne podpořil v barvách Agderu Espena Urdala, Larse Svalanda a Håkona Svalanda.

Johannes Thingnes Bø se musel ve štafetě spokojit až se 17. místem, ale náladu si spravil ve sprintu. Bilance 1+2 na střelnici sice oslnivá nebyla, ale skvělý běh zaručil zisk zlata. Birkelandovi chybělo k druhé výhře 7,5 sekundy. Na střelnici chyboval jen jednou, stejně jako třetí Vegard Gjermundshaug. Až 29. skončil Emil Hegle Svendsen, který má 1. května oznámit, zda bude pokračovat ve své kariéře. Údajně je to 50 na 50.

Ve stíhacím závodě už to byla spanilá jízda druhého muže hodnocení Světového poháru. Bø se dopustil jediného omylu a nadělil Birkelandovi minutu a 17 sekund. Druhý bronz získal Gjermundshaug.

Johannes Thingnes BøFoto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Zbranek)

Na třetí zlato už Bø nedosáhl, v hromadném startu mu k němu scházelo 5,6 sekundy. Mrzet ho mohly tři chyby, vítěz Erlend Bjøntegaard udělal jen jednu. Všechny šokoval bronzem 38letý Alexander Os, který před dvěma lety ukončil kariéru. Nyní svedl velkou bitvu s Bøm, podlehl mu jen o dvě sekundy.

Foto: Marte Olsbuová (Autor: Petr Zbranek)

One thought on “Olsbuová je trojnásobnou mistryní Norska. Dvě zlata získal Johannes Bø

  1. Dnes 9.4. kolem poledne bude tisková konference s Emilem Hegle Svendsenem a údajně zde má oznámit ukončení kariéry. I když už to nějaký čas nebylo ono, tak bude chybět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *