Home > Závody > IBU Cup Martell: Lukáš Kristejn dojel ve sprintu 9.

IBU Cup Martell: Lukáš Kristejn dojel ve sprintu 9.

Lukáš Kristejn

V italském Martellu se dnes jely úvodní závody IBU Cupu v roce 2017. Vstup do nového roku vyšel 9. Lukáš Kristejnovi a také Fabianne Hartwegerové a Andreasi Wærnesovi, kteří poprvé v kariéře zvítězili.

Životní výhra Hartwegerové, Johanidesová 18.

Mezi ženami měl český biatlon jen trojí zastoupení. Nejlépe si vedla ta nejzkušenější – Lea Johanidesová. Na obou položkách jí nespadl jeden terč, což jí v celkovém hodnocení stačilo na solidní 18. příčku. Bodovala i 27. Ludmila Horká, naopak mladé Anně Tkadlecové body o čtyři příčky unikly.

Vítězství už pomalu slavila Světlana Slepcovová, která sice dvakrát chybovala, ale dobře běžela. S číslem 94 ji však o 14,4 sekundy předběhla Rakušanka Fabianne Hartwegerová, která díky čisté střelbě zaznamenala první vítěství své kariéry. Třetí dojela mladičká Francouzka Julia Simonová.

Výsledky sprintu žen
► Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu žen

Premiérová výhra Wærnese, 9. Kristejn

Lukáš Kristejn zajel v aktuální sezóně v IBU Cupu už několik dobrých výsledků, ale na dnešek si schoval ten nejlepší. S 8. nejrychlejším časem a střelbou 3+1 obsadil 9. příčku. Čtyři trestná kola museli absolvovat i 28. Tomáš Vojík, 34. Tomáš Krupčík a 46. Ondřej Hošek. Mezi ně se dostal ještě 36. Jan Burian.

Na vítěze sprintu mužů jsme si museli počkat až do samotného konce. S číslem 61 se ujal vedení Alexandr Povarnicyn, který jednou chyboval. Rakušan Nikolaus Leitinger startoval jako 95., zastřílel čistě a porazil ruského biatlonistu o 24 sekund. Dlouho se však neradoval. O necelých 10 sekund ho zdolal Nor Andreas Wærnes i přesto, že chyboval jednou jak vleže, tak vestoje.

Výsledky sprintu mužů
► Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu mužů

Foto: Lukáš Kristejn (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *