Home > Závody > IC Duszniki-Zdrój: Úspěšný český den podtrhl třetím místem v IBU Cupu Václavík

IC Duszniki-Zdrój: Úspěšný český den podtrhl třetím místem v IBU Cupu Václavík

Adam Václavík

Další sprinty dnes byly na programu v rámci čtvrtého kola IBU Cupu. Umístěním na pódiu se blýskl český biatlonista Adam Václavík. Za vítězným Němcem Hornem zaostal o 11 vteřin. Mezi ženami zde dokonala vítězný double Ruska Natalja Gerbulovová.

Závod se opět nejvíce povedl Ruskám

Stejně jako včera i dnes začaly závodní den ženy. Dobré rozpoložení ruského týmu zde dokázala Natalja Gerbulovová, když i dnes zvítězila a v Polsku tak nenašla přemožitelku. V nedělním sprintu navíc zastřílela čistě. To platí i o závodnicích, které ji doplnily na stupních vítězů. Druhou příčku obsadila Švédka Johanna Skottheimová, třetí pozice patřila Ukrajince Nadiji Bjelkinové. Rusky dnes sice nebraly první tři místa, přesto však mají své tři nejlepší závodnice v první pětce.

I ve druhém sprintu se dokázala na body probojovat česká závodnice, dnes to byla Anna Tkadlecová, která skončila s čistou střelbou 24. Tereze Voborníkové, která se včera velmi dobře uvedla v IBU Cupu, dnes patřilo 46. místo (2+4). Rozhodně tak při své premiéře mezi seniory nepropadla. Kousek za Voborníkovou skončily další Češky. 48. pozici obsadila Ludmila Horká (1+4), 49. pak Petra Suchá (1+1). Poslední z Češek pak byla na 55. příčce Klára Polednová (1+1).

Anna TkadlecováFoto: Anna Tkadlecová (Autor: Jiří Zaňát)

Mužské sprinty ovládl Němec Horn

Mezi muži se dnes na pódium probojovaly tváře známé ze Světového poháru. Na prvním místě dojel německý reprezentant Philipp Horn, který v prosinci závodil v nejvyšší biatlonové soutěži. Necelé tři vteřiny za Němcem zaostal Rus Anton Babikov. Oba dva minuli jeden terč. Velmi dobrý výkon dnes předvedl Adam Václavík. Stejně jako včera byl mezi deseti nejrychlejšími závodníky, především však zvládl obě položky zastřílet čistě. Mohl se tak radovat ze třetího místa. Týmově závod patřil opět Rusům, kteří měli na pódiu Babikova, další ruští závodníci se pak zařadili na 4. až 7. místo.

Kromě Václavíka bodovali ještě dva Češi. Vítězslav Hornig (0+1) potvrdil 31. pozicí letošní stabilní výkony.  Mezi prvních čtyřicet se vmáčkl i Milan Žemlička (2+0), který dojel 39. Především střelecky se závod nepovedl Ondřeji Hoškovi (2+3), v cíli se tak musel spokojit stejně jako včera s 65. příčkou. Tomáš Mikyska do dnešního sprintu nenastoupil.

Hlavní foto: Adam Václavík (Autor: Petr Slavík)

One thought on “IC Duszniki-Zdrój: Úspěšný český den podtrhl třetím místem v IBU Cupu Václavík

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *