Home > Závody > IC Idre: Opět vyhrává Švédka, dnes Elisabeth Högbergová. Češky nebodovaly

IC Idre: Opět vyhrává Švédka, dnes Elisabeth Högbergová. Češky nebodovaly

Elisabeth Högbergová

Ve švédském Idre pokračoval po obědě IBU Cup druhým letošním sprintem žen na 7,5 km. Vítězkou se stala, i přes jednu chybu na střelnici, Švédka Elisabeth Högbergová. Nejlepší z našich závodnic byla v cíli 42. Ludmila Horká.

Högbergová na čele dnes, Morozovová celkově

Švédky pokračují v domácím vítězném tažení. Po Ingele Anderssonové, která vyhrála první sprint, dnes triumfovala jednoznačným způsobem Elisabeth Högbergová (0+1). Těsně vedla již po první střelbe, a přestože udělala na stojce chybu, tak se její náskok díky skvělému běhu (nejrychlejší čas) na mezičase po druhé střelbě ještě zvýraznil a v cíli činil téměř 46 sekund!

Druhé místo vybojovala Nadine Horchlerová (1+0) z Německa, která výborně zaběhla poslední okruh a bronz vybojovala čistě střílející Nadija Bjelkinová (0+0) z Ukrajiny.

Velmi těsně pod stupni vítězů nakonec skončila Anastasia Morozovová (1+1) z Ruska, která udělala na střelnici dvě chyby. Zas tak smutná být ale nemusí, protože v prvním sprintu bronz vybojovala a díky tomu se probojovala do vedení celkové klasifikace IBU Cupu. O stupně vítězů po druhé střelbě bojovala také pátá Luise Kummerová (0+1) z Německa, ale v závěrečném okruhu na její konkurentky v boji o bronz běžecky nestačila.

Do druhé poloviny první desítky se ještě probojovaly šestá Ragnhild Femsteineviková (2+0) z Norska, v prvním závodě čtvrtá Světlana Mironovová (1+2) z Ruska, Inna Kastjučenková (0+1) z Běloruska, Jekatěrina Moškovová (1+0) z Ruska, a také Janina Hettichová (0+1) z Německa.

Vítězka prvního sprintu Ingela Anderssonová (1+1) dnes udělala na střelnici dvě chyby, obsadila 13. místo a v celkovém pořadí je nyní průběžně druhá. Bezchybně střílející stříbrná medailistka ze čtvrtečního závodu Irina Kručinkinová (1+3) udělala na střelnici tentokrát dokonce 4 chyby a byla až na 28. místě.

Horká znovu výborně běžela, ale stojkou si závod pokazila

Nejlépe se z českých závodnic úmístila 42. Ludmila Horká (1+4), která zaznamenala sedmý nejrychlejší běžecký čas, ale opět ji zradila střelba. Po první položce vleže se i přes jednu chybu pohybovala mezi 20. a 30. místem, ale 4 chyby na stojce znamenaly výrazný propad pořadím až za bodované pozice.

Ludmila Horká

Foto: Ludmila Horká (Autor. Jiří Zaňát)

Na 48. místě skončila juniorka Tereza Vinklárková (0+0), která měla přesně opačný problém. Se střelbou si totiž poradila výborně, sestřelila všechny terče, ale celkově až 67. běžecký čas zapříčinil umístění na nebodovaných příčkách. Nejlepší z našich v prvním sprintu Anna Tkadlecová (2+0) udělala dvě chyby na ležce a obsadila 53. místo. Všechny naše závodnice se tak alespoň kvalifikovaly do nedělního stíhacího závodu.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
42. Ludmila Horká 1+4 +33,4 7.
48. Tereza Vinklárková 0+0 +3:15,2 66.
53. Anna Tkadlecová 2+0 +2:24,4 56.

*časy střeleckých položek v oficiálních výsledcích chybí

Výsledkový servis

Zítra pokračuje IBU Cup v Idre stíhacími závody. V 10:00 vyběhnou na 12,5 km dlouhou trať muži (39. Jakub Štvrtecký, 41. Milan Žemlička a 57. Ondřej Hošek) a ve 12:30 začnou startovat na trať dlouhou 10 km ženy (42. Ludmila Horká, 48. Tereza Vinklárková a 53. Anna Tkadlecová).

Hlavní foto: Elisabeth Högbergová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *