Home > Závody > IC Idre: Rychlý Štvrtecký doplatil na 6 chyb. Druhý sprint ovládl Francouz Bègue

Aristide Bègue

Ve švédském Idre dnes dopoledne pokračoval IBU Cup druhým sprintem můžů na 10 km. Jednoznačným vítězem se tentokrát stal po bezchybném výkonu Aristide Bègue (0+0) z Francie. Našim závodníkům se bohužel opět příliš nedařilo střelecky a nejlepší z nich, Jakub Štvrtecký (2+4), nakonec obsadil 39. místo.

Bègue jde do čela IBU Cupu

Také druhý sprint mužů v rámci IBU Cupu v Idre byl velmi dobře obsazen a nejlepší výkon v něm podal a zaslouženě tak vyhrál Aristide Bègue (0+0) z Francie. Francouz stejně jako v prvním sprintu čistě střílel, přidal sedmý nejlepší běžecký výkon a byl zaslouženě odměnen výhrou a celkovým vedením v IBU Cupu po dvou závodech. Na stupních vítězů ho tentokráte doplnili biatlonisté z Německa, kteří byli na střelnici také bezchybní. Na druhém místě skončil Dominic Reiter (0+0) a bronz vybojoval Justus Strelow (0+0).

V pořadí těsně za stupni vítězů zůstali Alexander Povarnicyn (0+2) z Ruska a a Roman Rees (0+2) z Německa, kteří udělali shodně dvě chyby na stojce a přišli tak o možnost vyskočit na pozávodní stupně vítězů.

Na šestém místě závod dokončil nejlepší z Norů Sivert Bakken (1+2), který sice suverénně nejrychleji běžel, ale udělal tři chyby na střelnici. Do první desítky se ještě probojovali na střelnici pouze jednou chybující Sergej Korastylev (0+1) z Ruska, Torsten Stenersen (0+1) ze Švédska, Viktar Kryuko (0+1) z Běloruska a také Fin Otto Invenius (0+1).

Vítěz minulého sprintu Rus Anton Babikov (2+1) udělal tři chyby na střelnici, obsadil až 16. místo a je celkově po dvou závodech druhý. Bronzový medailista z prvního sprintu Lucas Fratzscher (1+4) z Německa sice opět skvěle běžel (třetí nejlepší čas), ale udělal chyb dokonce 5 a závod dokončil na 25. místě.

Anton BabikovFoto: Anton Babikov (Autor: Jiří Zaňát)

Štvrtecký zářil v běhu, střelba mu nevyšla

Nejlepším z trojice Čechů byl opět ten nejmladší, v cíli 39. Jakub Štvrtecký (2+4). Stejně jako v prvním sprintu skvěle běžel, připsal si pátý nejlepší běžecký čas, ale o šanci na skvělý výsledek se připravil 6 chybami. Zejména 4 trestná kola po střelbě vestoje byly hodně.

Jakub ŠtvrteckýFoto: Jakub Štvrtecký (Autor: Jiří Zaňát)

Milan Žemlička (0+3) začal závod velmi nadějně, na ležce si počínal bezchybně a v pořadí figuroval na pěkném 15. místě. Ještě před stojkou se držel v nejlepší třicítce, ale vestoje bohužel udělal hned tři chyby a propadl se na konec čtvrté desítky. V cíli nakonec zaznamenal první nebodované 41. místo. Na 57. místě skončil Ondřej Hošek (2+2), který chyboval čtyřikrát a v kombinaci s 49. běžeckým časem to na lepší umístění nestačilo.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
39. Jakub Štvrtecký 2+4 +30,2 5.
48. Milan Žemlička 0+3 +1:43,0 48.
57. Ondřej Hošek 2+2 +1:43,6 49.

*časy střeleckých položek v oficiálních výsledcích chybí

Od 13:00 bude IBU Cup v Idre pokračovat druhým sprintem žen na 7,5 km, do kterého opět nastoupí čtyři české reprezentantky. S číslem 23 na trať vyběhne Ludmila Horká, 49 bude mít na startu Anna Tkadlecová, která byla v prvním sprintu nejlepší z našich a 69 bude mít Tereza Vinklárková. Natálie Jurčová dnes ve startovní listině nefiguruje.