Home > Závody > IC Idre: První vítězkou sezóny je Anderssonová. Tkadlecová bere body

IC Idre: První vítězkou sezóny je Anderssonová. Tkadlecová bere body

Anna Tkadlecová

Ve švédském Idre pokračoval po obědě IBU Cup sprintem žen na 7,5 km. Vítězkou se stala po bezchybném výkonu na střelnici Švédka Ingela Anderssonová. Nejlepší z našich závodnic byla v cíli 31. Anna Tkadlecová.

Mironovová mířila za výhrou, nakonec uspěla Anderssonová

V závodě žen se podobně jako u mužů představilo několik závodnic, které už čas od času startují i ve Světovém poháru. Z výhry se nakonec radovala Švédka Ingela Anderssonová (0+0), která neudělala ani jednu chybu na střelnici a předvedla 5. nejlepší běžecký výkon dne. Druhé místo obsadila Irina Kručinkinová (0+0) z Běloruska, která také zastrílela bezchybně, ale přestože měla rychlejší běžecký čas než vítězka, na výhru ji to bohužel nestačilo. Třetí místo vybojovala Anastasia Morozovová (1+0) z Ruska, která udělala jednu chybu, a to již při položce vleže.

Nakonec až 4. místo obsadila Světlana Mironovová (0+3), která po ležce mířila za výhrou, ale na stojce udělala tři chyby a ani suverénně nejrychlejší běžecký čas už jí nepomohl k umístění alespoň na stupních vítězů. Páté místo obsadila díky skvělé střelbě Caroline Colombová (0+0) z Francie a šestá skončila ukrajinská biatlonistka Olga Abramovová (1+0). Do nejlepší desítky se probojovaly také Leisana Biktaševová (0+1) z Ruska, Susanna Meinenová (0+2) ze Švýcarska, Alla Ghilenkovová (0+1) z Moldavska a také Anna Weidelová (0+1) z Německa.

Světlana MironovováFoto: Světlana Mironovová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Z českých biatlonistek na bodech pouze Tkadlecová

Nejlepší výkon z českých závodnic podala Anna Tkadlecová (0+1), která udělala pouze jednu chybu na střelnici. Běžecky ale na elitu nestačila, a tak vybojovala jen 10 bodů za 31. místo.

Na 48. příčce závod dokončila Ludmila Horká (2+3), která předvedla tradičně velmi dobrý běžecký výkon, ale opět se ji nedařilo na střelnici, kde udělala celkem 5 chyb. Tereza Vinklárková (2+0) obsadila nakonec po 2 chybách na ležce 60. místo a Natálie Jurčová (2+1) i kvůli třem chybám na střelnici 71. místo.

*časy střeleckých položek v oficiálních výsledcích chybí

IBU Cup ve švédském Idre bude pokračovat dalšímy závody ve sprintu v sobotu 1. prosince. Opět již v 10:00 začnou vybíhat ze startovní brány muži a od 13:00 ženy. Čeští trenéři budou určitě doufat, že zejména na střelnici se bude našim závodníkům dařit o něco více.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Anna Tkadlecová (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IC Idre: První vítězkou sezóny je Anderssonová. Tkadlecová bere body